S prichádzajúcim letom iba málokto z nás myslí na to, že by sme mali pravidelne dbať na naše fyzické zdravie a udržiavať sa v kondícii. V lete sa totiž klasické choroby ako nádcha či chrípka vyskytujú iba zriedkavo. Počas jesene je to už však inak. Deti nastupujú do školy, rána i dni sú čoraz chladnejšie, a tak je jasné, že naša imunita je ťažko skúšaná. Posilnenie imunity nie je jednorazová záležitosť ale dlhodobý a kontinuálny proces. Na našu imunitu by sme mali myslieť po celý rok a nie iba vtedy, keď sme chorí. Tak sa poďme spoločne pozrieť na to, ako posilnenie imunity zaradiť do svojho bežného dňa.
 
ovoce

Množstvo výživových doplnkov vymeňte za zdravšiu a pestrejšiu stravu

Pokiaľ ste fanúšikom výživových doplnkov, no na obed si pokojne dáte vyprážaný syr s hranolkami, ukážeme vám, že k posilneniu imunity vedie aj iná cesta. Vyskúšajte všetky potrebné vitamíny a minerály prijať z pestrej a výživnejšej stravy. Jedzte viac zeleniny, ovocia, klasické pečivo vymeňte za celozrnné, namiesto sladkých sušienok si dajte ako snack medzi jedlami sušené ovocie alebo oriešky. V čase nastupujúcej jesene či zimy môžeme potom pokojne zvýšiť príjem vitamínu C alebo B prostredníctvom výživových doplnkov. Snažte sa jesť menšie porcie a častejšie. Vaše telo bude mať tak dostatok času stráviť jedlo a váš žalúdok nebude zbytočne zaťažený. Posilnenie imunity je najmä o tom, ako sa správame ku svojmu telu. Dbajte preto na to, čo jete a snažte sa prijímať čo najviac živín. Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie.

vitamíny
 

Posilnenie imunity pohybom je základ

Z výskumov vyplýva, že ľudia, ktorí sa nevenujú žiadnemu športu, sú oveľa náchylnejší ochorieť chrípkou či iným podobným ochorením ako tí, ktorí pravidelne športujú. Pre posilnenie imunity urobíte najlepšie, ak svoje športové aktivity presuniete na vzduch. Behajte, prechádzajte sa alebo si zacvičte na outdoorovom športovisku, ktoré sú v súčasnosti veľmi populárne. Na polhodinu športu si určite každý z nás počas dňa nájde čas, pokiaľ chce. Ak máte poobede iné aktivity, pokojne si privstaňte a rozhýbte svoje telo. Možno to v začiatkoch pôjde ťažšie, no postupom času to bude pre vás neoddeliteľný ranný rituál. Viac sa o posilnení imunity dozviete na webovej stránke https://silverdium.sk/.