Väčšina ľudí, ktorí pojem tantra Bratislavatantra poznajú, si automaticky v mysli vybavia sexualitu a rôzne sexuálne praktiky. Je síce pravda, že základom tantry je práve pracovanie so sexuálnou energiou človeka, s jeho sexualitou, no jej hlbší zmysel spočíva práve v tom, aby človek objavil a spoznal sám seba, svoje pocity, hĺbku a podstatu svojho vnútra. Nie je to teda založené len na fyzickom uspokojení a pracovaní s pohlavnými orgánmi.

tantrická masáž

Je to pôvodom indická tradícia, pričom jej podstata sa teda skrýva práve v hľadaní cesty k svojmu fyzickému aspektu, skrytým túžbam. Potrebné je pochopiť, že je veľmi dôležité prijať seba samého, život a uctievať si sexuálnu energiu, ktorá je v tantre považovaná za hlavnú v živote. Ľudia, ktorí sa tantre venujú, ju zvyknú označovať aj ako životnú silu. Je dôležité pri spoznávaní sa s tantrou uvedomovať si svoju duchovnú silu a svoju sexualitu. Dôležité je žiť v prítomnosti, v prítomnom okamihu, bez ohľadu na budúcnosť, či minulosť. Tantra je taktiež označovaná ako kult prírody, kde sa nič nepotláča, jej esenciou je láska, kedy muž a žena splynú v jedno telo.

tantra

Tantrické princípy a učenia na spoznávania sexuality a jej odhaľovanie dokážu pomôcť s rôznymi problémami a zodpovedať množstvo otázok v partnerských vzťahoch. Tantra sa zaoberá tak ako ženskou, tak aj mužskou stránkou, pričom sú obe odlišné. Ženská je energická, láskavá, pravdivá a mužská zas vedomá. Tantra sa snaží nájsť harmóniu, prienik medzi týmito dvoma princípmi. Snaží sa ich spojiť. Nie je to žiadna filozofia, či náboženstvo, jednoducho prináša zážitok, ktorý zjednocuje naše fyzické a duchovné ja. Tantrická masáž dokáže mužom pomôcť pri problémoch s erekciou, teda pri erektilnej dysfunkcii, a naopak zas ženám dokáže dopomôcť s dosiahnutím orgazmu, či pri problémoch s otehotnením. Tantrická masáž dokáže prehĺbiť sexuálne prežívanie, citlivosť a objavovať nové sexuálne zážitky.  Taktiež vás zbaví stresu a napätia, navodí príjemné pocity, zlepší vnímavosť a možno vo vás aj vyvolá chuť experimentovať s vaším partnerom. Mnohým partnerom, ktorí žijú spolu už v dlhoročnom vzťahu, dokáže pomôcť opätovne si nájsť k sebe cestu práve z hľadiska tej sexuálnej stránky spoločného života. Je možné ju absolvovať samostatne, no taktiež existujú aj rôzne tantrické masáže pre páry.