Pripomeňme si nielen klasiku ale aj hry, ktoré možno ani netušíte, že existujú.
·         Carcassonne
Obtiažnosť: 2/5
Dĺžka: 3/5
Počet hráčov: 2-6
Vek: 8 +
Carcassonne bola vynájdená v roku 2000 v Nemecku a v roku 2001 sa stala hrou roka v tejto krajine. Pravidlá tejto ťahovej stratégie sú jednoduché: Úlohou je obsadiť čo najväčšie územie vrátane polí, riek a hradov, čím sa získa maximálny počet bodov.

scrable

·         Monopoly
Obtiažnosť: 3/5
Dĺžka: 4/5
Počet hráčov: 2-8
Vek: 8 +
Monopoly (v ZSSR a Rusko, tiež známy ako manažér alebo podnikateľ) – najobľúbenejšia hospodárska stratégia všetkých čias. Monopoly získala množstvo doplnkov, ktoré nájdete v každom on-line obchode stolových hier. Princíp hry hádam ani netreba vysvetľovať. Určite ste sa stretli s tou hrou alebo  hrami ako investor či dostihy. Princíp je stále rovnaký.

kostky

·         Alias
Obtiažnosť: 2/5
Trvanie: 3/5
Počet hráčov: neobmedzene
Vek: 6+
Fínska stolová hra Alias ​​sa stala najpopulárnejšou v krajine. V mnohých ohľadoch sa to vysvetľuje jednoduchými pravidlami a vzrušením. Pravidlá : je potrebné vysvetliť čo najviac slov hráčom zo svojho  tímu za pomoci synoným.

člověče nezlob se

·         Marrakesh
Obtiažnosť: 2/5
Trvanie: 3/5
Počet hráčov: 2-4
Vek: 6+
Marrakech je jednou z najobľúbenejších stolových hier vo Francúzsku a Rakúsku. Ide o veľmi krásnu rodinnú ekonomickú stratégiu, ktorá je predovšetkým neobvykle vyrobená z textílie. V hre sa bojuje o titul predaja kobercov.
·         Scrabble
 
Obtiažnosť: 3/5
Dĺžka: 3/5
Počet hráčov: 2-4
Vek: 8 +
Scrabble – rovnaká klasika, ako sú Monopoly. Účastníci dostanú sedem počiatočných písmen (celkom 104) a rozmiestnia ich na pole 15 x 15 štvorcov, ktoré tvoria slová. Mali by byť, samozrejme, čo najdlhšie, to zaručuje víťazstvo. Nemôžete použiť iné slová ako bežné podstatné mená. Je tiež nemožné používať slovník, presnejšie to je možné, ale len na  skontrolovanie.

Ohodnoťte příspěvek