Montérky, ako ich v súčasnosti poznáme, nám už pri práci pomáhajú dlhé obdobie. Monterky sú ochranný odev,  teda pracovný odev, ktorý nás chráni pri práci. Najviac sa využívajú montérky v oblasti montáže, stavbárstva, záhradníctva, ale montérky sa využívajú aj pri iných činnostiach, dokonca niektoré odvetvia vyžaduje montérky ako pracovný odev, ktorý nariaďuje zamestnávateľ.

pověšené prádlo

Ako súvisí zlatá horúčka v Amerike s montérkami?

Najčastejšie sa montérky vyrábajú z bavlny alebo z rifloviny. Viete však, kedy klasické riflové montérky, ktoré majú traky, veľké vrecko vpredu na trupe a kapsy z boku nôh vznikli? Ide o odev, ktorý vznikol počas zlatej horúčky v Amerike. Zlatá horúčka v Amerike začala v 19. storočí a išlo vlastne o zber zlata, kde zberač zlata a prisťahovalec kvôli zlatej horúčke prišiel na takýto pohodlný a ochranný odev, ktorý sa v tej dobe vyrábal iba z rifloviny. Vynálezca monteriek, si v Amerike otvoril obchod s textilom, v ktorom zberačom predával okrem iného aj montérky. Od tohto momentu sa montérky rozšírili po celom svete a stali sa obľúbeným pracovným odevom, ktorý je nielen odolný ale hlavne plní aj ochrannú funkciu. V súčasnosti však už poznáme veľké množstvo montérok a aj materiál, z ktorého sa montérky vyrábajú už to nie je riflovina, ale väčšinou bavlna. Okrem toho sa montérky rozlišujú aj podľa stupňa ochrany, či podľa odvetvia, na ktoré sú určené.

Pracovná kombinéza verzus montérky

Viete aký je rozdiel medzi pracovnou kombinézou a montérkami? Rozdiel je jasne viditeľný, a to je to, že montérky nemajú prekrytý vrch, ich horná časť sa skladá len z trakov, pričom kombinéza má prekrytý aj vrch a jednoducho povedané, máte v nej schované celé telo.

rifle

A čo kvalita?

Kvalita je pri montérkach veľmi dôležitá. Čím kvalitnejšie montérky máte, tým sa viacej chránite, tým viac sa budete v montérkach cítiť príjemnejšie a okrem toho, čím kvalitnejšie montérky, tým dlhšia životnosť a odolnosť. A uznajte sami, keďže ide o pracovný odev, je skutočne dôležité aby ich odolnosť bola vysoká. Ak máte záujem o kvalitné montérky, ktoré sú nie len kvalitné, bezpečné, ale zároveň aj moderné, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.ardonsk.sk/.