Aj keď by ste nemali byť posadnuté dosiahnutím „thigh gap“, mohli by ste vynaložiť všetko úsilie na zníženie nadmerného tuku v bokoch a stehnách. Ako na to?

nahota

1. Môže vám pomôcť rýchla chôdza a beh?
Chôdza je vždy odporúčaná od fitness expertov pre svoje nespočetné výhody. Na to nepotrebujete high-tech vybavenie, stačí si dať pár dobrých tréningov. Niekoľko štúdií z celého sveta ukazuje, ako vás môže svižná chôdza urobiť zdravším. Štúdia výskumníkov z University of Virginia, ktorá ukázala, že ženy, ktoré urobili tri kratšie, rýchlo sa meniace prechádzky týždenne (plus dve dlhšie), stratili päťkrát viac brušný tuk ako tie, ktoré jednoducho chodili miernou rýchlosťou päť dní v týždni.
Chôdza môže tiež zlepšiť rýchlosť metabolizmu. Rýchlejšie chodenie môže oklamať vaše telo, aby ste sa dostali do zásob tuku pre energiu. V tomto procese si budujete svaly a zvyšujete svoju bazálnu rýchlosť metabolizmu, čo zase uľahčuje spaľovanie väčšieho množstva kalórií počas dňa.
Tu je návod, ako môžete spustiť efektívnu rutinnú chôdzu podľa odborníkov:
– Začnite s 20-minútovými chôdzami aspoň trikrát týždenne. Postupne zväčšujte až na 30-minútové programy chôdze za deň.
– Nastavte vzdialenosť alebo čas v závislosti od stavu vašej kondície. Pozornosť by sa mala zamerať na rýchlosť.
– Zadovážte si fitness náramky, ktoré môžu sledovať vaše kroky a udržať si motiváciu.

jogging

2. Môžu drepy pomôcť pri redukcii tuku v stehne?
Drepy môžu zabezpečiť štíhle stehná, sexy nohy a vytvarovaný zadok. Odborníci hovoria, že ak chcete znížiť obsah tuku v stehne , drepy by mali byť neoddeliteľnou súčasťou vašej fitness rutiny. To je primárne preto, že drepy sú zložené cvičenie, a preto sú lepšie vybavené na prácu všetkých svalov v stehnách.
A čo viac, drepy vám môžu pomôcť zbaviť sa nežiaducich následkov celulitídy. Vytvorením určitého tlaku na vnútorné orgány dolnej časti tela, drepy zlepšujú trávenie a zaisťujú hladšie pohyby čriev. Drepy sú tiež skvelý spôsob, ako posilniť základné svaly.