Záujem o virtuálne sídla sa v dnešnej dobe drahých prenájmov nehnuteľností evidentne zvyšuje. O tieto „virtuálne kancelárie“ prejavujú záujem hlavne začínajúci a menší podnikatelia, start-upy a vo všeobecnosti biznismeni, ktorí k svojej činnosti nepotrebujú využívať drahé kancelárske priestory.

Muž s laptopom

Virtualne sidlo a je výhody spočívajú hlavne v získaní prestížnej adresy pre vašu firmu, a túto adresu následne môžete zaevidovať do Obchodného registra ako sídlo vašej firmy, čo spraví dobrý dojem na vašich potenciálnych obchodných partnerov. A pritom len za zlomok ceny, než keby ste v danej lokalite mali prenajatú klasickú kanceláriu.

Ako ale takáto virtuálna kancelária vlastne funguje?

  • Ceny sú v tejto spojitosti také nízke práve preto, že si v skutočnosti neprenajímate žiadne priestory. Prenajímate si oceniteľné služby a kontaktnú externú adresu pre vašu firmu.

Na konkrétnej adrese sa pritom nachádza skutočná budova a sekretariát. V danej budove sa bude preberať vaša firemná pošta a o každej takejto prijatej pošte alebo balíku budete ihneď notifikovaní. A myslí sa aj na prípady, v ktorých budete potrebovať zasadacie priestory, ktoré má väčšina poskytovateľov virtuálnych sídiel rovnako k dispozícii.

Podnikateľka, tabuľa

Aké najväčšie výhody teda poskytujú podnikateľom takéto virtuálne sídla?

Predovšetkým tu vravíme o nízkych mesačných poplatkoch a možnosti ušetriť v porovnaní s prenajatou kanceláriou alebo inou nehnuteľnosťou niekoľko stoviek eur. Cena je vlastne pre menších alebo začínajúcich podnikateľov hlavným faktorom toho, prečo o tieto služby prejavujú záujem. Ušetria tým svoj rozpočet a peniaze môžu vraziť radšej do plánovaných obchodov.

Výhodou je potom aj fakt, že za nízku cenu paradoxne môžete získať lukratívnu kontaktnú adresu pre vašu firmu, najčastejšie niekde v centre Bratislavy. A to spraví dobrý dojem na obchodných partnerov.

A výhodou je tiež súkromie vyčlenené čisto iba na firemnú poštu a firemné záležitosti. Väčšie súkromie napríklad v porovnaní s tým, ak by ste sa rozhodli ako firemné sídlo zapísať adresu vášho bydliska.