Medzi najobľúbenejšie nápoje na svete patrí voda, káva a čaj. Kvalitná pitná voda je v našej krajine dostupná pre každého. Pre tých, ktorí obľubujú minerálnu vodu obsahujúcu rôzne pomery minerálnych látok, nie je problém zaobstarať si ju v obchodných sieťach. Osobitná kategória je samozrejme káva a čaj. Čaj je komodita, ktorú je možné ľahko dopestovať v našich podmienkach. Samozrejme existuje veľa druhov čaju. Mnohé bylinky, ktoré tvoria jeho základ sa pestujú a spracúvajú u nás a predávajú sa teda ako slovenský výrobok. Čo sa týka kávy, najlepšie spravíte, ak si ju zakúpite u spoľahlivého dodávateľa, ktorý sa zaoberá predajom kávy.

kávová zrna

Kde sa pestuje najlepšia káva


Káva sa dá dopestovať aj v domácich podmienkach. Jej pestovanie je však náročné najmä na klimatické podmienky, ale tiež si vyžaduje značné skúsenosti pestovateľa. Najkvalitnejšia káva sa pestuje v Karibiku a v Indonézii, ale aj v Brazílii, Kolumbii, Mexiku. Tieto krajiny zároveň patria medzi najväčších vývozcov kávy do celého sveta. Kávu nestačí len dopestovať a obrať. Aby sme si ju mohli vychutnať v podobe nápoja musia prejsť kávové zrná pražením.


káva

Kde sa dá kúpiť kvalitná káva


Máme viac možností ako si zakúpiť kávu. Závisí od náročnosti spotrebiteľa a množstva, ktoré si potrebujeme kúpiť. Nenáročný zákazník si vie zaobstarať kávu v bežne dostupných sieťach v univerzálnej gramáži. Predajom kávy sa živia aj pražiarne, ktoré nájdeme v každom väčšom meste na Slovensku. Okrem toho, že si tu vieme zakúpiť čerstvo upraženú kávu, zvyknú pražiarne kávy poskytovať aj služby kaviarne. Môžeme si tu teda lahodnú šálku kávy aj vychutnať. Profesionálne coffee shopy, ktoré môžu mať formu internetového, alebo kamenného obchodu sú správnou voľbou pre náročných zákazníkov. Ich výhodou je bohatá ponuka káv z najlepších pestovateľských krajín na svete. Okrem predaja kávy v prémiovej kvalite ponúkajú aj predaj rôzneho druhu čajov a doplnkového sortimentu. Špecializované obchody na predaj kávy dokážu zásobiť kvalitnou kávou nielen domácnosti, ale aj kancelárie a kaviarne. Medzi ich ďalšie služby patrí napríklad: poradenstvo pri výbere kávy, či iného z ponúkaného sortimentu, osobné stretnutie s obchodným zástupcom, dovoz tovaru po celom Slovensku. Takýto spoľahlivý internetový obchod nájdete na stránke www.segafredo-zanetti.sk.