Pátrajte vo svojom  detstve. Ako dieťa existovala celá plejáda vecí a aktivít, ktorým ste sa s veľkou vervou a nadšením venovali. Ako dospelý človek možno nad týmto faktom krútite hlavou. Nemusí to tak však byť. Aj vy môžete znovu objaviť aktivity, ktoré vás urobia šťastnými presne tak, ako tomu bolo, keď ste boli dieťa. Tu je zoznam vecí, vďaka ktorým možno nájdete svoje hobby:

mikrofon

1.       Myslite na časy, keď ste boli dieťa. Čo vás napĺňalo ?– Ktoré aktivity ste najviac milovali ? Možno ste mali radosť z čítania kníh, bicyklovania. Možno ste sa vyžívali v kreslení. Myslite na to, čo vás vedelo naozaj zaujať ako dieťa a čo ste dokázali bezproblémov robiť dlhé hodiny. Skúste sa zamyslieť nad aktivitami, ku ktorým vás nikto nemusel nútiť. Nepomôže vám veľmi, ak budete znovu chodiť na hodiny klavíra, aj keď k tomu nemáte vlastne žiaden vzťah. Buďte k sebe úprimný a naozaj sa vám podarí nájsť to, čo hľadáte.

2.       Skúste to znovu– Skúste znovu robiť aktivity, na ktoré ste si spomenuli. Ak vás v detstve naozaj bavilo maľovanie, skúste to znovu ako dospelák. Choďte na to zľahka. Hlavne na začiatku. Nemusí vám to ísť ani sa nemusíte v danej aktivite považovať za talentovaného. Ide o to aby vás to naozaj bavilo a napĺňalo čo najväčšmi.

3.       Prihláste sa do klubu robiaceho vašu vybranú aktivitu– Ak ste teda napríklad milovali maľovanie nájdite si učiteľa a prihláste sa k nemu na hodiny. Takáto aktivita vám môže pomôcť znovu sa napojiť na svojho vnútorného, spiaceho génia.

drak

4.       Hľadajte dospelé verzie aktivity, ktorú ste mali radi ako dieťa– Tak napríklad ak ste mali radi čítanie komixov, nájdite nejakú udalosť súvisiacu s komixami v dospelom duchu. Napríklad stretnutie autorov komixov alebo obdobné stretnutie milovníkov komixového umenia. Na podobných udalostiach môžete ľahko stretnúť ďalších ľudí s podobnými záujmami. A kto vie kam to môže smerovať ? Ak ste mali ako dieťa radi stolové hry, taktiež môžete nájsť široké spektrum moderných stolových hier, kde mnoho z nich je navrhnutých pre dospelé publikum.