USB disky podporujú kynggrafiu ktoré sú vhodne nie len pre bežných ľudí ale aj pre firmy ktoré si zálohujú svoje dáta. Niekedy sa však sa stane že svoje Usb disky stratíte , alebo vám ich ukradnú a vtedy hrozí riziku ku strate alebo úniku dát. Flash disky tiež prestavujú nástroj pre kradnutie dát. Preto sa ľudia a  firmy snažia menej častejšie využívať Usb porty a samotné Usb zariadenia.
Na pomoc prichádza ale manažorska Kryptografia.

pc

Je to manažovaný Flash disk , dovolí to že je pod správou administratívou danej spoločnosti. Tí administratívy majú prístup ku Flash disku a to znamená že môžu ju na diaľku zablokovať , alebo pokiaľ majiteľ zabudne heslo tak mu pomôžu cez telefón sprístupniť mu Flash disk. Administratúr vidí kde sa dané Flash zaradenie pripojilo a čo obsahuje a môže na diaľku zneprístupniť flashku , pripadne že ju stratí administrátor môže zadať že je stratená a keď ju niekto nájde , a pripojí ju do svojho počítača tak aplikácia na Flash disku kontaktuje alebo dostane správu že je stratená a vyhodí správu napríklad . Prosím vráťte Flash disk , alebo kontaktuje nás na telefónom čísle a potom môže administrátor flashku odomknúť a majiteľ ktorý ju stratil môže používať.

usb

Disky s podporov individuálnou kryptografiou predstavujú riešenie hlavne pre ľudí ktorý chcú bezpečne prenášať dáta ale nechcú tento program riešiť ani inštalovať softvér. Výskum ukázal že veľké percento ľudí svoj Flash stratia alebo im ho ukradnú a preto sa výrobcovia Flash diskov rozhodli že vytvoria niečo čo by im pomohlo ten Flash disk vrátiť alebo prípadne pomôcť ak zabudnú svoje hesla. Na to aby ste mali toto zabezpečenie musíte ale vedieť niečo málo  o kryptografii a samozrejme tiež nainštalovať a požívať program ktorý na to slúži.
Preto si dobre rozmyslite či chcete mať Flash disk ktorý je zabezpečený a mať svoje údaje pod kontrolou alebo či Vám postačí klasicky disk bez zabezpečenia do ktorého sa môže dostať ktokoľvek a kedykoľvek.