Už zase do školy. Škola zaberá dosť času z nášho života. Snažíme sa to tam prežiť. Existujú však spôsoby ako si uľahčiť život v škole. Aspoň trošičku.

1.     Ak vám  robí problém zobúdzať sa ráno do školy, dajte si budík ďaleko od seba. Keď zazvoní budete sa musieť postaviť a ísť poň. To by vás malo trochu prebrať.

jablko

2.     Nový rozvrh sa ťažko učí. Spravte si screen svojho rozvrhu a nastavte si ho ako pozadie.

3.     Keď dokončíte svoju esej, skopírujte si ju a dajte do Googlu translate. Vypočujte si ju a ak ste sa pomýlil budete to počuť. Je to najjednoduchší spôsob ako nájsť chyby.

4.     Keď sa učíte a žujete žuvačku váš mozog lepši pracuje a rýchlejšie si veci zapamätá. Ak si však dáte tú istú príchuť žuvačky aj pri teste mali by ste si spomenúť  na veci, ktoré ste sa naučili.

5.     Potrebujete motiváciu pri učení. Dajte si gumy macíkov na odstavce v knihe. Vždy keď sa jeden naučíte ako odmenu máte cukrík.

6.     Ak sa vám zdá, že všetky vaše zošity vyzerajú z vrchu rovnako, pomaľujte ich z vrchu rôznymi farbami. Potom sa budú ľahšie hľadať.

7.     Nakupujte cez akcie. Tesne pred školským rokom sú buď najvyššie ceny alebo najväčšie akcie. Urobte si zásoby a ušetrite peniaze.

8.     Meškáte prvý deň do školy, to nie je moc dobré. Nastavte si druhý budík napríklad 5 minút pred tým ako vám odchádza autobus.

lavice

9.     Neviete sa ráno zorientovať a všetko robíte hala-bala. Urobte si rannú rutinu aby ste všetko stihli a na nič nezabudli.

10.Pred tým ako si začnete písať poznámky do zošita, vynechajte prvé strany na obsah. Pomôže vám to orientovať sa v zošite a bude to oveľa prehľadnejšie.

11.Ak vás už bolia oči a nevládzete čítať, môžete skúsiť aplikácie alebo webstránky, ktoré vám to prečítajú nahlas.

12.Ak máte na desiatu jablko a nechcete aby zoschlo. Nakrájajte ho a potom ho spojte do kopy gumičkou. Udrží ho to čerstvé

13.Ak robíte v škole na telefóne a bolia vás ruky z neustáleho držania môžete použiť svoje slnečné okuliare ako stojan.

četba

14.Ak vám smrdia topánky po telesnej, skúste do nich dať čajové vrecúška. Pohltia zápach.

15.Ak píšete esej a zrazu potrebujete vymazať veľa vecí, skúste ctrl backspace na vymazanie celého slova.