Veľa ľudí v poslednej dobe uvažuje nad tým, že odídu zo svojej komfortnej zóny. Komfortná zóna v tomto prípade predstavuje byt, v ktorom chcete zostať a dom, nad ktorým veľmi uvažujete. Mať dom je skutočne veľmi veľká zodpovednosť, o tom teda určite niet pochýb. No povedzme si úprimne, nesplníte si takýmto spôsobom svoj detský sen? Nebude vám lepšie? Bývanie v dome má predsa toľko výhod. Oveľa viac ako obyčajný život v byte, kde sa naozaj nedá robiť nič poriadne. Skúste o tom prestať uvažovať a vhupnúť do toho rovnými nohami.

 domy v San Franciscu

Výhody bývania v dome, namiesto bytu

1.       Máte dostatok miesta.

Predpokladáme, že keď sa konečne presťahujete do domu, asi to nebude len malá garsónka. Aj keby to bol len prízemný bungalov, vždy tam budete mať oveľa viac miesta, ako máte v byte. Je dôležité, aby ste si našli miesto na odkladanie všetkých vecí, ktoré síce potrebujete, no nemusíte ich mať v tejto danej chvíli pri sebe. Veľa miesta, veľa odkladacieho priestoru, to všetko vám bývanie v dome ponúka. A to ani nehovoríme o špajzi a šatníku, ktorý môžete mať.

2.       Záhrada.

Konečne sa môžete realizovať a začať sa hrabať v zemi. Keď začnete pestovať svoje vlastné ovocie, zeleninu a bylinky, oslobodíte sa tým aj od kupovania niektorých druhov potravín. To znamená, že určite ušetríte. Navyše konečne môžete nájsť aj iný koníček, ako čítanie kníh.
dům na venkově

3.       Kúpte si psa.

Byt pre psa nie je veľmi vhodný. Za to dom? Teraz si môžete splniť svoj detský sen a konečne si kúpiť alebo adoptovať psa, po ktorom ste tak veľmi túžili. Nič nie je lepšie, ako splniť si svoj dávny sen z detstva a mať doma kamaráta, ktorého budete milovať.

4.       Iný vzduch.

V dome budete mať záhradu a asi nebudete bývať pri hlavnej ceste. Preto sa pripravte na úplne iný vzduch, ako máte v byte. Otvorte každé ráno okná dokorán a nasávajte energiu, ktorú vám vám domček poskytuje. Uvidíte, že to nedáte za nič na svete. Tak čo, presvedčili sme vás?