Najkrajšie sviatky v roku sa pomaly blížia a snahou každého z nás je vyčarovať aj u nás doma tú pravú vianočnú atmosféru. Vianoce sú charakteristické pohodou a v neposlednom rade aj útulnosťou. Ak si chcete aj vy cez sviatky vyčarovať kúzelnú atmosféru, prečítajte si, čo vám môže pomôcť ju docieliť! Môžu to byť napríklad napinacie plachty na postel alebo plédy, ktoré sa tento rok tešia veľkej obľube.

hračka na posteli

Materiál a farby sú kľúčové

Vianoce sa nesú každý rok v netradičných farbách. A to isté platí aj o vôni či materiáli. Najčastejšie to v našich domácnostiach vonia po škorici, ihličí alebo koláčikoch. Čo sa týka samotného materiálu, najčastejšie sa stretávame s huňatými materiálmi. Ak sa chcete aj vy cítiť príjemne, vyskúšajte textílie z mikroplyšu! Môže sa jednať napríklad o deky, ktoré vám spríjemnia čas strávený pred televíziou, pozeraním rozprávok. Okrem toho sú z mikroplyšu vyrobené aj napínacie plachty na posteľ alebo posteľné obliečky. Aj počas spánku sa teda budete cítiť ako v bavlnke! Vďačnými pomocníkmi sú aj dekoračné vankúše. Práve tie sú najjednoduchšou cestou, pomocou ktorej sa vám podarí miestnosť zútulniť. Môžete ich umiestniť prakticky kdekoľvek – na pohovku, posteľ alebo len jednoducho do kresla. Okrem toho sa hitom tejto sezóny stali aj plédy.

útulná ložnice

Najlepšie nan ich je to, že vás zahrejú aj v prípade, ak sú len položené na pohovke! A to tak, že sa stačí na ne čo i len pozrieť. V zimných mesiacoch sa osvedčili pletené vzory či plédy, ktoré sú charakteristické dlhým chlpom. Mali by ste ich v prvom rade ladiť s vašou domácnosťou. Okrem toho však môžete použiť vianočné vzory, a to také, ktoré majú na sebe typické sviatočné prvky – snehové vločky, sobov alebo stromček. Ako už bolo spomenuté, Vianoce majú svoje charakteristické farby. V prvom rade by ste sa však mali zamerať na to, aby farby prvkov, ktorými si chcete zútulniť domácnosť, ladia s farbami vašej domácnosti. Môže sa stať, že sa určitá vec do priestoru jednoducho nehodí, a to preto, že je v inej farbe. Ak aj vy máte záujem o textílie, ktoré vám dodajú tradičnú vianočnú atmosféru, navštívte stránkuhttps://www.luxusna-spalna.sk/, kde nájdete ich bohatú ponuku a súčasne aj odporúčania, ako si vybrať to najlepšie! Doprajte si aj vy krásne sviatky!