Ako zariadiť obývačku, najmä tú s malými rozmermi, je často veľká výzva. Obývacia izba je v našich domovoch jednou z najdôležitejších miestností. Je centrom všetkého diania, naše útočisko, miesto príjemného relaxu, kde sa stretávame s rodinou a priateľmi. Keďže musí spĺňať toľko dôležitých úloh ako zariadíte obývačku je neľahká úloha. Ak žijete v byte, či menšom dome a rozmery miestnosti určenej na obývaciu izbu nie sú postačujúce často siahame po pomoci interiérového dizajnéra. Ale ako zariadiť obývačku, aj tú malú, za pomoci pár jednoduchých trikov vám povieme, môžete zvládnuť aj sami u vás doma. S vlastnoručnej práce budete mať isto lepší pocit. Vyskúšajte to a nechajte sa presvedčiť.

obývací pokoj

Pár jednoduchých rád ako zariadiť obývačku malých rozmerov

Prvým a možno aj najdôležitejším pravidlom ako zariadíte obývačky malých rozmerov je použitie tých správnych farieb. Na pomoc si zoberte len tie svetlé, bielu, béžovú a iné jemné odtiene, ktoré vám priestor opticky zväčšia. Niekoľko centimetrov navyše vám prinesie aj zladenie odtieňu stien a podlahy, priestor bude pôsobiť jednoliato a väčšie. Dôležitým pravidlom je aj priniesť do miestnosti veľa svetla, okná nechajte nezakryté, žiadne zbytočné robustné závesy, dokonca nemusíte použiť ani záclony, holé okná sú veľmi populárne najmä v škandinávskom štýle. Potrebné súkromie vám zabezpečia žalúzie alebo rolety.

pokoj

Ak túžite mať na stene nejaký vzor siahnite opäť len po svetlej tapete s jemnými malými vzormi. Poradíme vám aj ako zariadiť obývačku a máte radi pestré, výrazné farby na stenách. Zvolenou výraznou farbou namaľujte len jednu stenu a najlepšie tú, na ktorú dopadá najviac prirodzeného svetla. Praktické vychytávky nájdete aj pri nábytku. Zakúpte si sedaciu súpravu, ktorá bude rozkladacia. Alebo si zabezpečte potrebný úložný priestor, ktorý bude ukrytý v sedacej súprave, v taburetke a konferenčnom stolíku. Ak vám v obývačke nezvýšilo miesto pre veľkú sedaciu súpravu, nutné miesto na sedenie pre hostí zabezpečíte skladacími stoličkami, ktoré môžu byť ukryté v nejakej skrini. Pri výbere nábytku zvoľte vzdušnejšie a svetlejšie kúsky, dobrou voľbou je nábytok na nožičkách. Ďalšie skvelé inšpirácie a tipy ako zariadíte obývačku malých rozmerov nájdete na webovej stránke https://www.sconto.sk/.