V súčasnosti sa zhotovujú najmodernejšie a najštýlovejšie zábradlia z materiálov sklo a nehrdzavejúca oceľ. Tieto materiály sú veľmi obľúbené a sú už dnes neoddeliteľnou súčasťou modernej architektúry. Sklenené a nerezové zábradlia na schody sú dnes ponúkané v rôznych variáciách, takže si vyberie naozaj aj ten najnáročnejší zákazník. V ponuke sú sklenené, nerezové a veľmi obľúbené kombinované zábradlia, kde je nerezový materiál kombinovaný so sklom.

schody interiér

Sklenené zábradlia existujú vo variantoch sklenené samonosné zábradlie, sklenené zábradlie kotvené do profilu, samonosné sklenené zábradlie bodovo uchytené a sklenená stena s funkciou zábradlia. Sklo môže byť mliečne alebo číre, takže ponuka finálnych produktov je naozaj rozmanitá. Do pozornosti môžeme uviesť sklenené zábradlie kotvené do profilu, kde sú hliníkové profily uchytené v podlahe a bezpečne kotvia sklenené platne. Ak sú profily zapustené v podlahe až po okraj, tak sklo na nás pôsobí, akoby vyrastalo priamo z podlahy a vznášalo sa v priestore. Takéto zábradlie pôsobí v priestore výnimočne až étericky.

schody nerez

Aj ponuka nerezových zábradlí na schody je veľmi rozmanitá. Môžete si vyberať z leštenej alebo brúsenej nehrdzavejúcej ocele. No absolútnym hitom súčasnosti sú zábradlia vyrobené kombináciu nehrdzavejúcej ocele a skla. Nerezové zábradlie so sklenenou výplňou je vhodné do interiéru aj exteriéru, kde nosné nerezové stĺpiky pomáhajú upevniť sklenené platne. Takéto zábradlie významne presvetľuje priestor a prináša dávku luxusu. Nenáročná údržba nehrdzavejúcej ocele a skla iba podčiarkuje celkovú výhodnosť tohto typu zábradlia.

Sklenené a nerezové zábradlia pôsobia v interiéroch a exteriéroch veľmi elegantne a sviežo, pričom sú už dnes cenovo stále prístupnejšie aj širokej verejnosti. Zábradlie na schody LM MONT vám prináša moderný štýl kombinovaný s dokonalou funkčnosťou.