Ale čo rychle chudnutie do plaviek?

Táto cvičebná metóda má už storočnú históriu. Vznikla v Nemecku. Tento spôsob pohybu rozvinul Joseph Hubertus Pilates, ktorý vychádzal z myšlienky, že telo a duša sú spojené nádoby.

pilátes

o Pevný stred tela ako alfa a omega
Základným princípom je plynulý sústredený pohyb, ktorý vychádza z centra vášho tela. Tam je totiž ukrytá vaša sila. Pilates kladie dôraz na posilnenie chrbtových svalov, panvového dna, zadku a predovšetkým hlbokých brušných svalov, ktoré sú oporou našej chrbtici.
Vaše telo bude zrazu úplne flexibilné a zlepší sa jeho koordinácia aj vaša stabilita. Budete chodiť rovno s hlavou nahor a prestanú vás tak bolieť kĺby a chrbát.

o Budete ale vďaka nemu štíhlejší?
Otázka je, čo pre vás znamená rýchlo schudnúť. Všetko má totiž svoj čas a to aj vaše telo. Netreba nikam ponáhľať. Máte pred sebou svoj cieľ, a keď sa budete veľmi snažiť, určite sa vám to podarí.
Za pár lekcií z vás určite ale nebude žiadna Twiggy. Musíte správne jesť a zapojiť aj kardio záťaž. Rozhodne ale môžeme povedať áno ako odpoveď na otázku spevnenia a posilnenia vašej postavy. Tu má pilates rozhodne zelenú. Efektívne si vytvarujete najmä bruško, zadoček a pas.
Ak budete cvičiť dlhodobo a naozaj pravidelne, podarí sa vám správne princípy zaviesť aj v bežnom živote. Budete tak skutočne krásna. Stačí sa len narovnať a bude vyzerať hneď o tri kilá ľahšia.

joga

o Ako vyzerajú hodiny?
Sú rôzne inštruktorky a tiež rôzne formy tohto cvičenia. Niektoré sú zamerané vyložene silovo, kde rýchlo dýchate a hmitáte rukami. Iné sú zase pomalší, kde sa snažíte vydržať v rôznych pozíciách a získať tak stabilitu. Rozhodne musíte správne dýchať. Niektoré techniky sú naladené skôr na rehabilitačnú strunu, kde sa zbavíte už spomínanej bolesti chrbta.
Spočiatku teda radšej voľte lekcie pre začiatočníkov, neskôr sa môžete zamerať na pokročilejšie cvičenie.
Uvidíte, aká zmena sa s vami stane o pár mesiacov.