Skrášlenie si svojho prostredia nemusí byť vždy finančne náročné. Dnes sú takéto riešenia taktiež v móde. Stačí len nápad a hor sa do práce.
 
Sedenie z paliet
Iste ste už o tomto počuli. Na výrobu tohto posedenia budete potrebovať len niekoľko paliet, podľa potreby. Vyberajte však tie najkvalitnejšie. V niektorých firmách vám ich dajú dokonca zadarmo, inde za ne niečo pýtajú. Okrem toho budete potrebovať matrac vo veľkosti sedacej plochy, ktorá chcete aby vám vznikla. Taktiež farbu na drevo, tmavú alebo svetlú podľa vkusu a samozrejme šróby.
 dřevěné palety
Návod:Sedaciu plochu vytvoríme z minimálne dvoch kusov paliet položených na sebe a prišróbovaných. Na základe požadovanej veľkosti sedenia môžeme pridať niekoľko ďalších dvojitých paliet vedľa, napríklad do tvaru písmena L. Prišróbujeme taktiež ďalšie palety ako operadlo. Sedaciu plochu a plochu, kde sa budete opierať je najlepšie šmirgľom zahladiť. V ďalšom kroku namaľujeme farbou predovšetkým viditeľné miesta. Vhodné sú dve vrstvy, ale všetko záleží len od vášho vkusu. Necháme poriadne zaschnúť a neskôr môžeme položiť matrace a vankúše. Hotovo!
 holubi na budce
 
Vtáčia búdka
Pokiaľ máte radi zvieratká, môžete pre vtáčiky vyrobiť búdku. Určite budú vďačné. Vhodné je však  rozmyslieť si jej umiestnenie na nie príliš rušnom mieste aby sa vtáčiky nebáli kedykoľvek prísť zobnúť si dobroty. Budeme potrebovať tenšie kusy dreva, šróby a prípadne farbu či iné dekorácie.
 krmítko veverky
Návod:Narežeme si drevo tak, aby sa z neho dal zhotoviť obdĺžnik so šikmou strechou. Laty nesmú byť príliš ťažké aby sa s nimi ľahšie robilo a predovšetkým aby to uniesol konár na ktorý chcete búdku umiestniť. Prišróbujeme navzájom podlahu búdky, tri strany a šikmú strechu. Do kusu dreva, ktorý má tvoriť vchod vyrežeme dostatočne veľký okrúhly otvor, až potom smieme túto časť prišróbovať k zvyšku. Podľa vkusu môžeme z vonkajšej strany búdku nafarbiť. Búdka je hotová, teraz už len stačí do nej vsypať rôzne semiačka a čakať kým sa vtáčiky dostavia.