Rodičia dobre poznajú ten pocit, keď ich dieťa urobilo prvé nesmelé krôčky. Patrili medzi prvé kroky do života. Nasledovali prvé kroky do škôlky a potom do školy. Základná škola pomáha dieťaťu pri získaní základného rozhľadu v živote. Ku rôznym učebným predmetom v škole patria aj hodiny telesnej výchovy, a iste si ešte niektorí pamätáme heslo: "V zdravom tele – zdravý duch." Je každému jasné, že pre zdravý vývoj dieťaťa je pohyb nevyhnutný. Nijaký rodič nechce byť príčinou zdravotných komplikácií mladého človeka – svojho syna, či svojej dcéry.

snowboard

Preto je nevyhnutná telesná aktivita dieťaťa od skorej mladosti. Ale niekde treba aj v tomto začať…

Aby dieťa získalo správne pohybové návyky, ktoré by mu pomohli pri udržiavaní jeho zdravia v dospelosti, je potrebné už od malička viesť dieťa ku športovaniu. Je obrovské množstvo rôznych druhov športu, ale našinec si môže často dovoliť len tie, ktoré sú možné v našich zemepisných šírkach. Asi by sme márne čakali na poriadne veľkú vlnu pre surfovanie na Liptovskej Mare. Naporúdzi nám zostávajú športy, ktoré môžeme pestovať aj na Slovensku. Mierna slovenská klíma praje kolektívnym športom.
bratr a sestra sportovci
Aj individuálnym. V prípade zlého počasia môžeme športovať
na krytých športoviskách v športových halách. V zime sa môžeme vonku pohybom zohriať na klziskách, alebo na lyžiarskych svahoch. Pri plánovaní si môžeme položiť otázku: "Kedy začať?" Hovorí sa o tom aj v článku:

Známy podnikateľ Henry Ford sa okrem svojej automobilovej značky preslávil aj svojím výrokom: " Nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci." Vidno, že ku svojim záležitostiam pristupoval s vedomím svojej zodpovednosti. Tak isto každému rodičovi záleží na zdraví a prospechu svojho dieťaťa. Ku tomu veľmi pomáha nevyhnutná materiálna podpora rodičov pre svoje dieťa. Aj zakúpenie pekných teplákov, či tenisiek môže povzbudiť chuť malého športovca rozhýbať svoje telo, a tak si urobiť priestor pre správne pohybové návyky. Takže: Keď začíname – tak poriadne…