•        Ak máte pocit, že ste už videli takmer každý dobrý horor, o klasikách tohto žánru nehovoriac, skúste niečo trochu iné, zato však podobné a niekedy prekvapujúco populárne.
západ slunce
Na Youtube nájdeme množstvo amatérskych, experimentálnych a krátkych filmov na tento štýl. Nenechajme sa odradiť tým, že film je krátky a jeho názov nám nič nehovorí. Takáto voľba je ideálna, pokiaľ sa nám nechce hľadať a následne sledovať zdĺhavý, dvojhodinový film, ktorého koniec už aj tak tušíme, pretože komerčné filmy od seba odpozerávajú a časom sú všetky na „jedno kopyto.“ Česť výnimkám, samozrejme. V podstate skoro každá filmová tvorba, aj tá amatérska je komerčná, no ide mi o to, aby bol film originálny a také nájdeme  ešte aj dnes. Môžeme dať príležitosť tým novým, ktorým sa snažia presláviť začínajúci filmoví tvorcovia. Na Youtube ich nájdeme zdarma a zaberú nám maximálne 15 minút nášho času, pritom nás chcú iba zabaviť. Nájdeme si na ne čas? Myslím, že by sme mohli. Niektoré tieto filmy nás môžu prekvapiť svojim zaujímavým spracovaním, nápadom, či dejom.
zapnutý notebook
Nemám však na mysli „filmy“, ktoré hocikto natočí s mobilom a dá na internet. Mám na mysli filmy, ktoré už boli na filmových festivaloch a získali uznanie i ocenenia. Stále sa však jedná o začínajúcich tvorcov, ktorí sa zatiaľ preslávili takýmito kratšími snímkami. No tých 15 minút stačí na to, aby sme spozorovali, že tvorca má talent. Na druhej strane je takisto obdivuhodné, dokázať napratať jeho predstavy a dej filmu do 15 minút. Ide o celkom príjemné sledovanie, ktoré Vám nezaberie dlhý čas, no pritom ste svedkami úvodu, stredu i záveru. Všetkého podstatného, čo má film obsahovať a samozrejme, v tomto žánre budete svedkami neustáleho napätia, kedy Vám 15 minút príde ako nekončiaca hrôza. No práve o tom má dobrý horor byť, no nie?
černý nápis
Ako vravím, Youtube nám poskytuje i túto možnosť, zhliadnuť množstvo týchto filmov zdarma. Väčšinou sa jedná o filmy, ktoré dosiahli nejaké ocenenia, takže nemalo by sa jednať o nejakú „sprostosť.“ Mnohí títo tvorcovia majú talent a na ich krátkej tvorbe to vidno.