V kozmetike zaručujúcej mladosť a pružnosť pleti nájdete množstvo rôznych prípravkov, krémy a séra s prídavkom kaviáru, morských rias, ale aj pleťové masky s kmeňovými bunkami a esenciálnymi kyselinami. Je toho veľa. A aby toho bolo ešte viac na trhu sa objavili aj ampulky s rastlinnými výťažkami.
Pri slove ampulka napadne mnohých z vás lekárstvo. Ampulka sa v poslednej dobe ale používa aj v kozmetickom priemysle. Prečo je to tak? Práve ampulka zaručuje, že jej obsah sa k zákazníkovi dostane plne účinný, že sa neznehodnotia účinné látky a všetky zložky prípravku si zachovajú svoje účinky v plnej miere.

květina

Koncentráty krásy.
V ampulkách sa najčastejšie nachádzajú rastlinné výťažky v najvyššej možnej účinnej koncentrácii. Každá rastlina vám pomôže s iným problémom, ktorý trápi vašu pleť. Ak si správne vyberiete môžete za pár dní omladnúť o niekoľko rokov. Môžete sa zbaviť problémov pleti a získať sviežu a vitálnu pleť.
Takže, ako si vybrať kozmetický produkt, ktorý je pre vás najvhodnejší? Stačí si zvoliť ten, ktorý vám pomôže odstrániť váš problém.

mandle

Púpalka – ampulky s obsahom púpalka dvojročnej vám pomôžu bojovať proti zápalom, alergiám, akné a ekzémom pleti. Ak je vaša pokožka citlivá, často sčervenie siahnite po púpalke. Táto rastlinka má aj antioxidačné a hydratačné vlastnosti. Pleť je vďaka nej jemnejšia, hebkejšia, plnšia a svieža.
Sladké mandle – extrakt zo sladkých mandlí obsahuje veľa minerálov a vitamínov dôležitých pre pokožku. Beta – karotén, esenciálne mastné kyseliny a vitamín E sú len časťou tohto extraktu. Vaša pleť sa prečistí, zbaví odumretých buniek a stimuluje sa tvorba nových. Extrakt zo sladkých mandlí podporí prirodzenú regeneráciu kožných buniek.

zeleň

Ibištek – komplex peptidov s ibišteka sapôsobí na pokožku podobne ako botox. Znižuje kontrakcie svalov, koža sa tak menej namáha a zostáva dlhšie hladká (bez vrások). Ibištek ovplyvňuje aj regeneráciu pokožky. Výťažok z tejto rastliny napráva poškodené kožné bunky a podporuje ich obranyschopnosť.
Gingko – táto rastlina má blahodarný vplyv na naše zdravie a rovnaké účinky má aj na našu pleť. Chráni ju pred nebezpečným slnečným žiarením, zachytáva voľné radikály a zlepšuje cirkuláciu krvi. Pleť je tak dostatočne vyživená vo všetkých vrstvách. Gongko zároveň podporuje tvorbu kolagénu, vďaka čomu je pleť pružná, elastická a plná sviežej energie.