Na svete je mnoho jazykov. Ktoré jazyky sú však základmi toho, aby sme sa vo svete dorozumeli ? predstavte si, že prídete do kaviarne v Londýne a nebudete si vedieť objednať ani kávu. Nikto sa s vami nebude maznať, a preto si prejdite aspoň základy týchto rečí.

Anglický jazyk
Angličtina, ako je všeobecne známe je svetovým jazykom. Dnes ju ovláda takmer každý a všade, kde prídete predpokladajú, že tento jazyk ovládate. Na školách učia niekoľko časov, no v reálnom živote vám bohato stačia len tie, ktoré poznáme aj v slovenčine. Jej výhoda je v tom, že nemusíme skloňovať.

most

Nemecký jazyk
Veľa ľudí nenávidí nemecký jazyk. Je to kvôli minulosti alebo kvôli tomu, že je to pre niektorých ľudí nepekný jazyk ? Aj tak by sme sa ho mali učiť. Nemčina je na tom, čo sa týka časov omnoho lepšie. Má minulý, ktorý sa delí na préteritum a perfektum, prítomný a budúci čas. Jej ľahkosť je v tom, že skloňujeme rovnako ako v slovenčine. Nemčina je druhý jazyk, ktorý sa učia deti na základných a stredných školách, hneď po tom anglickom.

město

Ruský jazyk
Rusko je samo o sebe väčšia časť Európy a Ázie. Ak sa chcete naučiť ruštinu, potom je aj písmo zvané azbuka úplným základom. Ruský jazyk je veľmi podobný našej slovenčine. Preto by nemal byť žiaden problém naučiť sa aspoň základ tohto jazyka.

Svoj rodný jazyk
Nie len, že budeme vedieť rozprávať rôznymi jazykmi sveta, veľmi dôležité je vedieť hlavne svoj rodný jazyk. Tento jazyk je nám k srdcu najbližší a sme tí, ktorí sú poslami toho, aby náš materinský jazyk nezanikol.
Tieto jazyky sú vo svete tie najpoužívanejšie. Ale vy sa môžete naučiť akýkoľvek jazyk na svete. Dôležité je, aby ste vedeli kde ho využiť, a aby sa vám ho učilo jednoducho. Veľmi veľa ľudí hovorí tiež po čínsky, ale to len preto, že je na svete veľa ľudí čínskeho národa a pôvodu.