Väčšina nových mobilných zariadení funguje vdaka operačnému systému Android. No bez tých správnych aplikácií a hier by to nebola tá správna zábava a pomôcka. Operačný systém Android má veľkú podporu svetoznámej firmy Google, pomocou ktorej je nám umožnené sťahovať aplikácie do nášho mobilu a tabletu jednoduchým, nerušeným a príjemných spôsobom. Pomocou využitia služby Google Play, ktorá nám dáva na výber veľké množstvo aplikácií, poväčšinou zdrama. Výber a orientácia v tejto službe je veľmi prehľadná. Samotné stiahnutie aplikácií pomerne rýchle, záleží na pripojení a veľkosti aplikácie. Ale poväčšinou je to otázka menej než piatich minút. Samotná inštalácia má skoro bleskovú rýchlosť a spúšťa sa automaticky. My nerobíme vôbec nič, len si minútku počkáme.

android

Ak si kúpite nový smartfón či tablet, pri zapnutí zariadenia sa musíte prihlásiť do služieb Google, pretože celý čas budete využívať ich služby. Jedná sa o bežnú, krátku registráciu, v ktorej si vytvoríte účet. Uživateľský účet, s prevodom a manipuláciou s peniazmi nemá nič spoločné. Tu je dôležité zadať, poprípade vytvoriť si mailovú adresu. Následne vstúpime do operačného systému Android, no na používanie máme len základné aplikácie. Preto ako prvé použijeme spomínanú službu Google Play.

aplikace

Následne budeme milo prekvapení, koľko rôznorodých aplikácií máme na výber. Ani neviem, kde začať.
Všetko, čo nás napadne. Od hier, mediálne prehrávače, navigácie GPS, úpravu a tvorbu fotiek, videa, vtipy, až po meranie krvného tlaku, merača rýchlosti, výpočtu hmostnosti, obsahu tuku v tele a to ani zďaleka nie je všetko. Ak by som mal opísať všetky aplikácie, musel by som byť super hrdina. Ale približnú predstavu už máme. Všetky tieto aplikácie sú poväčšinou zdarma. Takých 95 % aplikácií je voľne dostupných. A to všetko vďaka jedinej službe- Google Play a samozrejme výrobcom aplikácií.