Slovensko nám skutočne má čo ponúknuť. Nielen v lete, ale aj v zime nájdeme veľké množstvo aktivít, ktoré nás nielen obohatia, ale sa pri nich aj zabavíme. Nájdeme tu aj atrakcie pre tých, ktorí majú radi adrenalín. Práve tie adrenalínové sú veľmi populárne. Ak sa rozhodujete, čo budete robiť vo svojom voľnom čase, radi by ste si oddýchli, zabavili sa či dozvedeli niečo nové, pripravili sme pre vás krátky zoznam toho, čo sa na Slovensku skutočne oplatí vidieť a zažiť.

aquapark

Aquaparky na Slovensku

Predstavujú obľúbené miesto nielen pre malých, ale aj pre veľkých. Na Slovensku existuje veľké množstvo aquaparkov, ktoré nám dokonca závidia aj v zahraničí. Aquaparky na Slovensku ponúkajú množstvo zábavy, ale aj aktivít, pri ktorých si, najmä starší, dokonale oddýchnu. Ak by sme sa na aquaparky na Slovensku pozreli z hľadiska ich geografického rozloženia, v každom kraji by sme našli minimálne jeden aquapark či vodný svet. Medzi najpopulárnejšie aquaparky na Slovensku, ktoré každoročne navštívi veľký počet nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov patrí Aquacity Poprad, Tatralandia Liptovský Mikuláš, Thermalpark Dunajská Streda, Vadas Štúrovo či Thermalpark Bešeňová.

Oddych v prírode

Slovensko je tiež známe svojou prírodou, ktorú nám rovnako, ako aquaparky na Slovensku závidí nejeden človek v zahraničí. Slovenské hory sú skutočným skvostom. V prírode načerpajú sily nielen skúsení turisti, ale aj tí, ktorí turistiku vyhľadávajú len príležitostne a chcú si skôr oddýchnuť. Za najväčšiu pýchu Slovenska sa považujú Vysoké Tatry, ktoré skutočne berú dych. Okrem prechádzky sa však môžte vybrať napríklad aj k prírodným prameňom či do jaskýň. Medzi najznámejšiu jaskyňu sa považuje Domica, ktorá patrí aj medzi tie najkrajšie.

Kultúra a Slovensko

Ani v množstve kultúrnych pamiatok Slovensko nezaostáva. Niektoré sú dokonca zapísané aj do svetového dedičstva UNESCO. Ich návštevou sa teda vedomostne obohatíte, nakoľko sa jedná prevažne o historické pamiatky. Medzi jedno z najkrajších kultúrnych miest, ktorého návštevu si nechá ujsť len málokto, je napríklad mesto Kremnica, ktoré je známe ťažbou zlata a striebra. Okrem toho má aj svoju dominantu, ktorou je dvojloďový kostol Svätej Kataríny. Krásnu historickú pamiatku nájdeme aj na východe, a to konkrétne v Levoči. Reč je o Rímskokatolíckom kostole Svätého Jakuba zo 14. Storočia.

tobogány

Chceli by ste získať viac informácií napríklad o aquaparkoch na Slovensku?

Nechcete si nechať ujsť príležitosť navštíviť všetky krásy, ktoré vám Slovensko ponúka? Ak sa o nich chcete dozvedieť viac, navštívte stránku www.nasavoda.sk, kde získate množstvo cenných informácií. Práve vďaka takýmto informáciám vám už nič dôležité neujde.