Každý človek má výnimočné schopnosti, ale len niektorým sa podarí ich rozvíjať. Jeden vie krásne maľovať, iný vie zabávať ľudí, ďalší má talent úžasne spievať. Jednou z takýchto nadaní je piecť úchvatné torty.
Netrápte sa, že upiecť tortu je pre Vás nezdolateľná úloha.
slané preclíky
Neobávajte sa, že blížiace narodeniny Vášho milovaného dieťaťa budú bez sladkej maškrty, pretože neviete ako na to. Našťastie šikovné cukrárky ponúkajú svoje skúsenosti a talent vytvoriť dokonalé umelecké dielo, ktoré môžete obdivovať, ale aj ochutnať. Svoje výtvory odporúčajú na rôzne príležitosti a sú všetky originálne a kreatívne.
Rôzne inšpirácie nájdete na internetových portáloch, kde sú zoradené do rozmanitých kategórií.
 
 zdobené mufiiny
Ako si správne vybrať
 
V prvom rade musíte vedieť na akú príležitosť a pre koho chcete tortové prekvapenie zabezpečiť, pretože ponuka je pestrá a široká. Môže to byť klasická torta s osvedčenou chuťou alebo exkluzívna atypického tvaru, torta svadobná, vtipná, ale i torta pre deti. Tak ako sú nové trendy v iných odvetviach, ani cukrárenská výroba nie je výnimkou. 

Dizajn niektorej torty je doslova umelecký zážitok. Dokonalý výtvor nemôže vzniknúť bez kvalitných surovín, pestrých jedlých dekorácií, rôznych poťahových a modelovacích hmôt. Skúsené cukrárky na tvorbu používajú rozličné špeciálne náradie a mnohokrát vypracujú tvar torty a rozmanité ozdoby do najmenšieho detailu na nerozoznanie od skutočnej predlohy. 
V súčasnosti sú hitom netradičné chute, ktoré sú smerované líniou zdravého životného štýlu.

Zvláštnou kapitolou sú bezlepkové alebo slané a syrové torty.
Ak nechcete experimentovať, čokoládová, vanilková, orechová alebo ovocná príchuť patria medzi osvedčené chute, ktoré Vás nikdy nesklamú. 

Ďalším dôležitým atribútom pri správnom výbere torty je cena.
Hodnota torty je daná:
–          veľkosťou torty (ovplyvňuje počet porcií)
–          náročnosťou zdobenia (rôzne techniky)
–          použitím surovín s dôrazom na ich kvalitu
 
Je len na Vás aký kreatívny nápad vyberiete. Cukrárenský odborníci sa postarajú, aby vznikol
krásny, chutný a dokonalý kúsok.