Ste obyčajná rodinka, ktorej členmi sú aj štvornohý miláčikovia? Chystáte sa na dovolenku alebo máte prácu, ktorá je časovo náročná? Do Vášho života prišla nepríjemná situácia a Vy ležíte v nemocnici? Tieto a iné nečakané situácie prináša bežný život a vtedy musíte rýchlo vyriešiť otázku.
štěně zlatý retrívr
Čo bude s Vašim milovaným zvieratkom? Prvotný nápad pomoc rodiny a priateľov zlyhal, pretože sú všetci zaneprázdnení. Nestrácajte hlavu, pre takéto prípady existujú rôzne centrá, hotely pre domácich miláčikov alebo zvieracie pestúnky. Oni Vašej mačičke, psíkovi i malému zajačikovi zabezpečia profesionálnu starostlivosť s individuálnym prístupom podľa zvyklosti každého zvieraťa.
 
Centrá a hotely pre Vašich obľúbencov
Poskytujú pre zvieratká krátkodobé ubytovanie (pár dní), denný stacionár alebo pobyt na dlhšie obdobie, kde sú pod odborným dozorom. Každý malý hosť má osobitný koterec alebo klietku, v ktorej má poskytnuté pohodlné odpočívadlo,  misky a všetko čo potrebuje, aby bol spokojný. Všetkým ubytovaným slúži vonkajší výbeh a v prípade zlého počasia priestranná miestnosť, kde sú zvieracie hračky, rôzne prielezy a škrabadlá. Nie je problém, keď donesiete zvieratku jeho vlastný pelech a obľúbenú stravu.

Zvieracie pestúnky
Prídu priamo k Vám domov. Je to výhoda pre tých miláčikov, ktorí majú stres z cudzieho prostredia a ťažko si zvykajú na iný denný režim. Ku každému drobcovi pristupujú s láskou a snažia sa im dodržať ich rutinný program, ku ktorému určite patrí aj venčenie a prechádzky spojené so šantením.
přátelé kočka a pes
Na čo nesmiete zabudnúť
Pri odovzdaní do centra musí Vaše zvieratko byť zdravé, bez príznakov infekčného ochorenia. Musí mať svoj veterinárny preukaz, kde má zaznamenané očkovania proti besnote a iným ochoreniam. Taktiež nesmie mať vonkajších a vnútorných parazitov.

Pri zabezpečení opatrovníka do domáceho prostredia tieto podmienky nie je potrebné striktne dodržať.  Výhodou je to vtedy, keď ich z rôznych okolností neviete svojmu zvieratku narýchlo zabezpečiť.