V polovici sedemdesiatych rokov sa vymyslela jedna z najlepších hádaniek, ktorá sa pokúsila poraziť tých najmúdrejších ľudí na svete. Keď bola Rubikova kocka najprv vynájdená a uvoľnená pre masovú verejnosť, takmer všetci v Severnej Amerike chceli vidieť, či by mohli vyriešiť nemožné trojrozmerné puzzle. Je to pravdepodobne skutočnosť, že väčšina jednotlivcov nemohla vyriešiť hádanku, ktorá robila Rubikovu kocku takou populárnou vecou, ​​ale taká frustrácia aj láska k malej hračke trvala asi tridsať rokov, a stále zostala rovnako populárna ako keď bola prvý krát na trhu. Ale keď je taká jednoduchá hračka tak populárna a prečo by ste chceli založiť koníček okolo nej? Jednoduchá odpoveď spočíva v tom, že samotná výzva stojí za váš čas a úsilie.

rubikovy kostky

Akonáhle sa základy hádanky naučia a základy samozrejme znamenajú riešenie puzzle, ďalším krokom je zvyšovanie rýchlosti riešenia Rubikovej kocky. Hobby speedcubing, ktoré je v podstate aktom riešenia Rubikovej kocky čo najrýchlejšie, má obrovské množstvo zástancov po celom svete.

kostka

Čo je Rubikova kocka
Rubikova kocka je trojrozmerná mechanická hádanka, ktorá bola kedysi nazývaná "magická kocka", ale neskôr bola premenovaná na Rubik a predávaná spoločnosťou Ideal Toys. V roku 1980, puzzle získal nemeckú hru roka, a do januára 2009, 350 miliónov kociek bolo predaných po celom svete. Je to jedna z najpredávanejších logických hier sveta a často sa považuje za najpredávanejšiu hračku na svete.

rubikova kostka

V klasickej Rubikovej kocke je každá zo šiestich tvárí pokrytá deviatimi zodpovedajúcimi farebnými samolepkami, tradične biela, červená, modrá, oranžová, zelená a žltá. Mechanizmus otáčania umožňuje otočiť každú tvár samostatne, čo zmiešava farby, takže všetky tváre majú viac farebných nálepiek. Problémom, s ktorým väčšina ľudí čelí, je to, že keď presuniete jednu tvár, presuniete aj inú, takže trik je manévrovať tváre tak, aby sa zoskupovali. Aby bolo možné vyriešiť hádanku, každá tvár musí byť vrátená na plnú farbu. Podobné hádanky sa teraz vyrábajú s rôznym počtom nálepiek, nie všetkými od Rubik. Pôvodná verzia 3 × 3 × 3 oslavovala svoje tridsiate výročie v roku 2010.