Antivírus
Antivírus je nielen voľba, ale aj nevyhnutnosť v dnešnom svete. Nikdy neviete, ktorú aplikáciu si stiahnete, a prinesie vám do vášho zariadenia nečakaný vírus. Existujú tiež vírusy, ktoré ľudia vytvorili a umožňujú niekomu, aby sa v inom kúte sveta niekto pokúsil hacknuť do vášho mobilného zariadenia. Krádež fotografií a videí a dôležitých hesiel je v súčasnosti veľmi jednoduché, a preto musíte byť veľmi opatrný.

telefon

Elektronické knihy
Ebooky sú vynikajúcim spôsobom, ako v telefóne mať vždy po ruke kníhy, výhodou ak cestujete na dlhšiu dobu. Existuje toľko druhov kníh na svete, vlastne v mobilon zariadení už nájdete všetky knihy, ktoré aj v knižnici. K dispozícii sú informačné a iné všeobecné knihy. Takže ak ste študent alebo nie, či máte rád knihy a čítanie, alebo nie, každý ich čítal niekedy vo svojom živote. Ebooky uľahčili život, pretože teraz nemusíte ísť do knižníc a sedieť tam môžete čítať recenzie kníh predtým, ako ich nájdete a zakúpite.Úžasná výhoda je, že už nemusíte nosiť ťažké knihy ak idete niekam na výlet, stačí si stiahnúť do vášho mobilného zariadenia aplikáciu.

Slovník
Je veľmi praktické vlastniťaspoň jeden slovník v mobilnom zariadení, pretože kedykoľvek narazíte na slovo, ktoré neviete, môžete to len pozrieť do slovníka. Slovník vám umožní pochopiť a preložiť slovo rýchlejšie a ľahšie, ako aby ste ho hľadali v knihe slovníku.

mobil

Kde jesť a piť                                                                                                                                 
 Táto aplikácia, ktorá vám pomôže nájsť reštauráciu alebo bar v okolií pomocou gps. Hľadáte najbližšiu reštauráciu, bar, pizzeriu, fastfood. Máte v rukách najväčšiu databázu reštaurácií a barov vo svojom okolí. Aplikácia sama zistí vašu pozíciu a podľa toho vám ponúkne najbližšie miesto na občerstvenie a na potešenie chuťových buniek.

Notepad                                                                                                                                               
V
eľa ľudí nemá v telefóne poznámkový blok. Mali by ste aspoň jedenmať vo svojich mobilných zariadeniach, pretože zakaždým, keď niekto vám niečo povie, čo je potrebné si zapamätaťľahko si to zapíšete a uložíte.