Zatiaľ, čo dronové preteky jednoducho zahŕňajú dokončenie pretekárskeho preteku v najrýchlejšom možnom čase, freestyle zahŕňa navigáciu v tesných rohoch, pod stromami, okolo prekážok a cez malé otvory v priebehu trikov. Piloti musia robiť všetko, keď majú vedomosti o ich priestorovej polohe, aby sa vyhli dopadom na zem, zatiaľ čo robia elektrickú slučku alebo  pretekársku bránu. Drony pri rýchlostiach, ktoré môžu presiahnuť 100 km/h . Reakčné časy a technológia sú posunuté na hranicu, pretože piloti lietajú cez brány, tunely a medzi pólmi, zatiaľ čo okuliare typu VR umožňujú vidieť presne to, čo vidí dron.

dron

         Pre niektorých je to asi najrýchlejší a najzaujímavejší čas na trávenie voľného času. Pre ostatných ide o skúmanie sveta z nových perspektív. FPV preteky sú skúsenosti lietanie a ovládania vášho dronu. Ide o pocit, ktorý dostanete pri prevzatí obrovských rizík a následných úspechoch. Ak máte pretekárske drony, to neznamená, že s nimi musíte pretekať. Je tu iný druh lietania nazvaný freestyle. Hlavným cieľom Freestyle lietania je rovnako ako akýkoľvek iný freestyle šport. Letíte v najlepších spôsoboch, aké si dokážete myslieť a urobiť.
 
Obľúbene triky.
Flip – Dokončené preklopenie dopredu alebo dozadu o 360 stupňov
Roll – Dokončené preklopenie 360 stupňov vľavo alebo vpravo
Gap Pass – Pomaly prejsť veľkou medzerou

červený dron
 
Čo potrebujete na začatie pretekania?
         Ak chcete začať, musíte najprv zakúpiť všetky správne komponenty. Budete potrebovať pretekársky dron, batérie, nabíjačku batérií, dobrý ovládač, ochranné okuliare FPV, video prijímač a niekoľko ďalších položiek. Nájdete rôzne varianty dronov, stačí vybrať, taký, ktorý bude vám slúžiť a cenovo vyhovovať. Začnite tým, že sa učíte, ako sa pohybovať  bez použitia akéhokoľvek zariadenia FPV. Tento druh lietania sa nazýva Line-of-sight a je najjednoduchší spôsob, ako vyskúšať a vyladiť váš pretekársky dron.