Zabezpečiť bezpečný domov je základom pri zariaďovaní alebo prerábaní svojho bývania. Nestačí len ostražitosť, tá je určite namieste, ale teraz máme na mysli hlavne deti, pretože pri ich neposednosti a živelnosti máme čo robiť, aby sme ich ustrážili a ochránili pred úrazmi a pádmi. A tak je dôležité urobiť naozaj všetko pre zdravé a bezpečné prostredie obyvateľov každej vekovej kategórie v byte. Záleží na tom, ako všetky kúsky nábytku či vybavenia domácnosti usporiadate, hlavne nech to má ako sa hovorí „hlavu a pätu“, teda nech je všetko na svojom mieste a potom budú deti, a nielen ony, v bezpečí.

balkon

Najrizikovejšie časti domu
Schody v domoch patria k tým rizikovejším častiam domácnosti. Tie by ste mali zabezpečiť ako prvé, pretože pády z nich bývajú veľmi nebezpečné a častokrát život ohrozujúce. Najlepšie je schodisko zaistiť zábradlím dostatočnej výšky a prípadne aj dvierkami v ich hornej časti. Deti po nich rady lezú hore a dole, no kým ešte nemajú pevný krok, tak každé zabalansovanie je predzvesťou pádu. Obozretní by sme mali byť aj na balkóne, hlavne na vyšších poschodiach, tam je výbornou voľbou okrem bezpečného zábradlia aj prípadné zasklenie.

Balkón a schody potrebujú zabezpečenie
Určite vám nemusíme zdôrazňovať, že zábradlie na schodoch musí spĺňať určité normy, aby bolo bezpečné a svoju úlohu aj splnilo. Kvalita je základ, ale nie je podstatné, z akého je materiálu, kov, drevo alebo sklo, všetky sú moderné a pri správnom navrhnutí a skonštruovaní aj vhodné na ochranu pred pádmi. Takže nielen vzhľad, ale hlavne účelnosť je pri voľbe zábradlia na schody, ale aj na balkón, dôležitá. Žiadny problém dnes nie je ani pri požiadavke skĺbenia dizajnu a funkčnosti, správny výber je zárukou, že budete určite spokojní.

schody

Dve veci sú pri rozhodovaní o umiestnení zábradlia podstatné: ochrániť svoju rodinu a skrášliť si svoj domov. Bezpečnosť je, samozrejme, na prvom mieste, ale za ňou nezaostáva a ani sa nevylučuje pekný a moderný dizajn, skĺbením týchto dvoch atribútov dosiahnete spokojnosť s obidvoma požiadavkami.