Hoci nie som veľký fanúšik počítačových alebo týchto elektronických hier, táto hra ma celkom očarila. Iba od minulého týždňa totiž vlastním smartfón so všetkými jeho funkciami. Dovtedy, vlastne ešte stále ho používam, som mala tlačidlový telefón. Mamina mi už síce dávnejšie núkala jej starý telefón, ale ja som chcela dokázať, že bez toho vyžijem.
Ale nakoniec som sa nechala zlomiť a tak pomaly objavujem záhady a zaujímavosti sveta smartfónov.

kvíz

Čím je výnimočná?

Keďže som začala chudnúť, tak som si hneď ako prvé stiahla aplikáciu s kalorickými tabuľkami. Keď som ju sťahovala, prezrela som si teda aj ostatné aplikácie. Táto aplikácia ma zaujala, pretože popri hre by som sa mohla aj niečo užitočné naučiť. A v mestskej hromadnej doprave predsa nemám čo na robote. Tak som ju stiahla.
A odvtedy sa ju neviem prestať hrať…
V podstate to nie je ani tak hra, je to kvíz. Ako prvé si vyberiete jazyk, v ktorom ju chcete hrať. Angličtinu alebo slovenčinu. U mňa jednoduchá voľba – slovenčina. Na začiatku máte 400 mincí a k dispozícii niekoľko desiatok kategórií. Z nich si môžete vybrať, ktorú si odomknete za 100 mincí. V každej kategórii je rôzny počet otázok a preto netušíte, keď si kategóriu vyberáte, koľko mincí máte šancu získať.
Mala som kategóriu so 14 otázkami, ale aj so 104 otázkami. Na začiatku máte na výber z týchto kategórii: zvieratá, chémia, hlavné mestá, vlajky, geografia a podobne. Odomknete si nejakú z nich a môžete odpovedať na otázky.

test

BODY

Máte na výber 3 možnosti. Ak správne odpoviete hneď na prvý krát, pripočítajú sa vám 2 body. Ak odpoviete správne na 2 krát pripočíta sa vám jeden bod a ak sa vám nepodarí vybrať správnu odpoveď na prvý ani druhý raz, ostane vám už len jedna na výber a za jej zakliknutie nezískavate žiadny bod.
Zatiaľ som ju nedohrala celú, ale myslím, že skončím, keď nebudem mať 100 mincí na otvorenie ďalšej kategórie a tým pádom budem musieť začať hrať odznova. Tak si zopakujem tie isté otázky a aj sa niečo viac naučím. Sú to naozaj zaujímavé otázky a aj z oblasti, z ktorej som si myslela, že nič nebudem vedieť, som niečo predsa len vedela. Za tých pár rokov života sa na vás niečo nalepí. Najmä v tom ústave, nazývanom ŠKOLA 😀