Ak sa ochladí, ľudia sa majú tendenciu schovať doma a ani päty nevytiahnu spopod deky. Sedieť pri kozube im príde pohodlnejšie a popíjanie teplého čaju ani nehovoriac. Nebuďte bábovky a vyrazte do ulíc. Začali predsa vianočné trhy!
vánoční trh

Veľa jedla

Pre papkáčov je správa o tom, že sa začali vianočné trhy veľmi dobrá. Na trhoch vás čaká jedla od výmyslov svete. Pochutíte si na dobrej cigánskej, domácej klobáse, či tradičných lokšiach. Zájsť môžete do stánkov kde ponúkajú slané, ale aj sladké jedlá.
Medzi najznámejšie sladké patrí pravdepodobne trdelník pečený hneď na mieste alebo hory sladkostí. Pochutiť si môžete na kyslých jazýčkoch, tureckom mede, rôznych cukríkoch alebo jablkách v karameli.

Pripravte si peňaženky

Keďže tento rok začali trhy o pár dní skôr (a to hlavne v Bratislave), pripravte sa na to, že za jedlo si na tohtoročných trhoch priplatíte. Jedná sa o zvýšenie ceny o 0,30€ na cigánskej. Nie je to až tak veľa, ale v konečnom dôsledku dosť.
sněhové vločky

Zahrejte sa varením vínkom

Doprajte si varené vínko, ktoré vás aspoň na chvíľku zahreje. Okrem vínka si môžete kúpiť aj punč alebo iné alkoholické nápoje. Snažte sa to ale s alkoholom neprehnať. Na trhoch sa, a to hlavne vo večerných hodinách, premelie mnoho ľudí a určite sa nechcete pred nimi strápniť pod vplyvom alkoholu.
slečna s lízátkem

Vianočná zábava

Popri popíjaní vareného vína sa môžete zabaviť pozeraním vianočného programu vystupujúcich detí, alebo kapiel, či počúvaním klasických vianočných piesní z cédečiek. Takto budete vo vzduchu cítiť Vianoce aj v novembri a začiatkom decembra. 
Tak čo? Už ste sa rozhodli, že zájdete na vianočné trhy? Vezmite priateľku, spolužiakov, ženu, deti, hocikoho. Vpustite do sebe vianočnú atmosféru a nasávajte nádhernú vôňu pečených gaštanov. Okrem jedla na trhoch nájdete aj zimné oblečenie alebo rôzne dekorácie do domu. Neváhajte a navštívte trhy čo najskôr.