Alcatel IDOL 4:
·         Tento mobilný telefón sa radí k špičke takzvanej strednej triedy, aj keď mnohými parametrami túto triedu prevyšuje.
·         Na prvý pohľad je veľmi elegantný a na jeho výrobu boli použité prémiové materiály. Smartphone z oboch strán obopína sklo vsadené do tenkého kovového rámika, čo pôsobí veľmi moderným a zaujímavým vzhľadom.
·         Prednej strane potom dominuje kvalitný 5,2 „IPD display s Full HD rozlíšením.
·         Výkon zabezpečuje osemjadrový procesor Snapdragon 617, doplnený o 3 GB operačnej pamäte.
·         Veľmi vydarený a pochvalu si zaslúži aj 13 Mpx fotoaparát s dvojtónovou LED diódou pre prirodzenejšie farby fotografií.
·         Za zmienku stojí tiež špeciálne tlačidlo BOOM, ktorému možno priradiť jednu z mnohých funkcií podľa Vašich požiadaviek.
·         Telefón je osadený dvojicou hlasných reproduktorov o neprekonateľnom výkone 3,6 W s priestorovým zvukom.
·         Súčasťou sú okuliare pre virtuálnu realitu, značková slúchadlá JBL, zadný priehľadný kryt a ochranná fólia na display.
 iphone v ruce
Alcatel POP 4:
·         Cenovo dostupný mobil v nižšej triede pod 100 Eur.
·         Určený pre deti a mládež, ktorí pri telefóne hľadajú hlavne kvalitný fotoaparát a zaujímavý designe v tenkom tele.
·         Je vybavený 5 „displejom s HD rozlíšením, s veľmi kvalitnými farbami a veľkým pozorovacím uhlom. To umožňuje IPS panel, ktorý v tejto cenovej kategórii nebýva štandardom.
·         Veľmi vysokú rýchlosť telefónu zabezpečuje čistý operačný systém Android 6.0 s štvorjadrovým procesorom a 1 GB operačnej pamäte.
·         8 Mpx fotoaparát s vysokou svetelnosťou f / 2.0 pri fotení za šera je veľkým služobníkom. Predný fotoaparát pre zhotovovanie hlavne selfíček je 5 Mpx a je vybavený presvetľovanou diódou.
·         Vo výbave tohto mobilného telefónu nechýba ani LTE modul, pre pripojenie k najrýchlejšiemu mobilnému internetu a slot pre dve SIM karty.
 selfie tyč
Ak teda chcete vymeniť svojho miláčika a nechcete investovať závratné sumy, potom tento model spĺňa základné bežné požiadavky každého užívateľa. Navyše lacnejšou verziou môžete vybaviť aj svoje deti napríklad do školy.