●       Čas pre seba
Rozhodne najdôležitejšou vecou, je nájsť si na seba aspoň hodinku času. Voľný čas v ktorom máš všetko dovolené. Máš chuť na horúcu čokoládu so šľahačkou a ľahkým dezertom? Nech sa páči, tu začína tvoj voľný čas na zábavu a oddych. Nie je hriech keď po zjedení dezertu dostaneš chuť na varenie či dokonca pečenie. Šup do toho! Keď ťa varenie naplňuje vášňou, a miluješ podávať svojej rodine s láskou uvarené jedlá či upečené dobroty, je tu šanca na malý podnik. Malá cukráreň, či rýchle občerstvenie? Všetko je možné. Popremýšľaj.

hrnčířství
 
●       Kto povedal, že nemáš v sebe talent
Každý z nás je prinútení raz začať s umením. Či už je to prvé čarbanie s ceruzkou na stenu, alebo stavanie hradu v piesku. Máme na výber nespočetné množstvo štetcov a farieb. Stačí sa už len o to viac zaujímať. Začni chodiť do galérií, po  Slovensku alebo v zahraničí. Máš už svoju zbierku obrazov? Skús šťastie, a posnaž sa zviditeľniť. Ukáž svoje výtvory nejakému súčasnému maliarovi, ktorého kontakt vieš ľahko nájsť na internete. Umenie je úžasné v tom, že prúdi so životom. Delí sa do rôznych odborov. Nemôže chýbať  modelovanie malých anjelikov, výroba ručných výrobkov (bižutéria, doplnky do domácnosti, oblečenie, hračky atď.) ktoré môžeš skúsiť predávať na internetových stránkach. Máš doma fotoaparát ktorý ti mesiace stojí na zaprášenej poličke? Skús fotografovanie na zákazku, začni pomaly s rodinou a priateľmi (svadby, oslavy, portréty), každý chce mať doma peknú fotku v rámčeku, alebo plné albumy fotiek detí. Keď sa posnažíš, vykúzli ti to nielen úsmev na tvári, ale aj nejaké to vreckové.

buchta
 
●       Všetko sa dá, ak to naozaj chceš
Premeň svoje sny na skutočnosť. Ži svoj život s tým, čo napĺňa tvoje srdce šťastím. Pre väčšinu ľudí sa to zdá nemožné ba až ťažké. Stačí ak máš pevnú vôľu, a odvahu prísť do cieľa. Napíš knihu, športuj, ži zdravo, a nezabudni: hlavne maj otvorenú náruč a prijmi všetko čo ti príde do cesty. Na všetko treba hlavne čas.