Svetlo a svetelné produkty sú vlastne základom nášho každodenného života, či už v domácnosti alebo v práci. No viete si dnes predstaviť život bez osvetlenia? Tento doplnkok každej domácnosti, firmy, dielne, záhrady,… si o pár mesiacov začneme vážiť opäť o niečo viac, pretože nás budú čakať tkzv. dlhé zimné večere. Vonku sa bude stmievať už o pol piatej večer, no a pred nami bude ešte dosť hodín, ktoré nám bude ľúto ukončiť spánkom. Osvetlenie nám tak bude verným a stálym pomocníkom.

lampa

Ale pozor! Sme svedkami revolúcie, už nikdy nič nebude také, ako predtým!
Dnes sú našim spoločníkom produkty LED.
Bližšie to znamená, že na každodenné činnosti si neposvietime rozpáleným halogénovým vlákom ako pred niekoľkými rokmi, ale LED diódou, ktorá sa dnes nachádza takmer v každom svetelnom produkte, žiarovky samozrejme nie sú výnimkou.

No prečo sa táto technológia skloňuje priam s revolučnou zmenou pre ľudstvo a jeho pravidelným fungovaním? Sú tieto zmeny naozaj podstatné, alebo len preháňame? Usúďte sami,…

světlo

Dióda LED na rozdiel od halogénového systému výraznou mierou šetrí elektrickou energiou, je ekologická, nakoľko jej žiarenie si pýta minimálny, alebo len menší odber elektrického prúdu. Jej životnosť a teda i kvalita a spoľahlivosť sú priam bezchybné a nezávadné, počas žiarenia nebudete svedkami ani len sekundového výpadku či zablikania, no a okrem toho vám takáto žiarovka vydrží nie pár rokov, ale pár desaťročí. Životnosť sa odhaduje na 50 000 hodín žiarenia.
Ale nevravme len o žiarovkách, technológia LED totiž otvorila dvere i zaujímavým alternatívam, akými sú napríklad žiariace LED pásiky. Na pásikoch sú umiestnené spomenuté diody. Samolepiacimi pásikmi jednoducho olepíme ľubovoľné miesto a z diód bude žiariť osvetlenie. V tomto prípade si môžeme vybrať klasické biele svetlo, alebo populárnu voľbu pásikov RGB, ktorých diódy žiaria červeným, zeleným a modrým svetlom.