Pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu je pre náš organizmus nevyhnutný. Nemusíme vykonávať špeciálnu pohybovú aktivitu, ak však chodíme do klasického zamestnania, sme nútení ráno vstať z postele, obliecť sa, dopraviť sa do práce, kde musíme od svojho stola vstať minimálne za účelom obednej pauzy. Po skončení šichty sa musíme opäť dopraviť domov, prezliecť sa, urobiť si niečo na večeru, vykonať večernú hygienu a uložiť sa do postele.
Aj keď nehovoríme o atletickom výkone, pri klasickej práci, kedy do nej musíme dochádzať, nás nejaký ten pohyb neminie. V prípade zamestnania, ktoré vykonávame z pohodlia domova je to však trošku iné.

práce v posteli
 
Sedieť za počítačom v posteli a plniť si svoje pracovné povinnosti je určite veľmi pohodlné. Zamyslite sa však nad tým, či sa vám niekedy nestane, že zo svojho pelechu nevstanete celý deň okrem momentu, keď si potrebujete odskočiť na toaletu. Niekedy sa možno pristihnete pri tom, že ste už dva dni neboli v sprche, v posteli máte dostatočné zásoby jedla, z ktorého si hryziete celý deň a v podstate ani netušíte aké ročné obdobie je za oknami, pretože ste zo svojho bytu nevyšli už dosť dlhú dobu.

Takýto spôsob života, však môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Asi najviac trpí naša chrbtica a je pritom jedno či pracujeme z postele, alebo sedíme za stolom. Ďalším problémom je absencia čerstvého vzduchu. Otvorené okno naozaj nestačí. A o nevedomom zanedbávaní osobnej hygieny ani netreba hovoriť. Neznamená to, že sa z vás stanú asociáli, ale je prirodzené, že ak nikde nechodíme a nepotrebujeme každý deň meniť svoje oblečenie, tak na to nejako po čase zabudneme.

technologie
 
Ak teda pracujete z domu, dbajte na to, aby ste každý deň vykonávali klasické úkony ako upratovanie, umývanie, pobyt na čerstvom vzduchu a akýkoľvek druh pohybovej aktivity. To najmenej, čo môžete pre seba urobiť, je každé ráno vstať z postele a aspoň dvadsať minút vykonávať cviky na svoju chrbticu. Pretože tá, ako sme už spomenuli, pri takomto spôsobe života, trpí najviac. Po cvičení sa vždy osprchujte, umyte si zuby a pripravte si dobré raňajky. Do práce sa pustite až potom.