Potrpíme si na priestor, akým je balkón? Pokiaľ touto plochou disponujete, mali by ste si ju dostatočne vážiť, nakoľko sa stáva trendom moderných domácností. Nie však na také „vedľajšie využite“ v podobe skládky nepotrebných vecí, ale ako sympatický priestor k odpočinku na čerstvom vzduchu, ktorý so sebou prináša oveľa viac možností, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

balkony

V prípade, ak chceme z balkóna spraviť tento zaujímavý kútik, môžeme brať do úvahy vlastnosti ako osvetlenie, farby, kvetinovú výzdobu, dekoratívne predmety, menší nábytok na posedenie alebo stolík s popolníkom či šálkou kávy,…. v podstate tie ideálne doplnky si môžete určiť sami, dôraz ale berme i na kvalitu materiálu, hlavne čo sa týka zábradlia. Celkový dekoratívny a kvalitatívny „šmrnc“ dodá to správne zabradlie na balkonz kvalitného materiálu, ktoré navyše môže byť vyplnené sklom, čo dodá celému balkónu krásny dizajn.

Berme však túto balkónovú plochu z celkového pohľadu a pripomeňme, že jej sympatická podoba nemusí byť otázkou peňazí či značkových doplnkov, ale predovšetkým správneho umiestnenia týchto predmetov tak, aby vyžarovali ten správny efekt. Aby sme aj napriek útulnému pocitu mali v rozmiestnení systém a dostatočné miesto k pohybu.

Výsledok a finálny štýl tohto priestoru môže byť v podstate akýkoľvek, záleží predovšetkým na vašej voľbe a možností je prakticky viacej, nemusíte sa obmedzovať iba na jeden štýl, koniec koncov internet je plný zaujímavých rád aj na túto tému. Ak sa však jedného štýlu chytíte, mali by ste ho nasledovať až do konca, respektíve od začiatočných až po finálne úpravy.
Zvoľte si minimalizmus, jednoduchosť, romantiku, alebo pokojne nápaditosť, originalitu či futurizmus.

balkonové zábradlí

  • Áno, finálny výsledok môže skutočne pôsobiť aj zaujímavým futuristickým dojmom, stačí sa len inšpirovať.