Pneumatiky do „šrotu“ alebo skladu

Jar je o chvíľu tu, a tak sa už nemusíme denne desiť toho, ako bude naše auto vyzerať skoro ráno pred odchodom do práce alebo i častých nepríjemných poľadovíc. Všetci sa po dlhej zime tešíme na prvé teplé lúče slnka, no nájdu sa aj takí, čo sa príchodu jari netešia, pretože vedia, že nastal čas vymeniť zimné pneumatiky za letné. Je to síce otázka pár minút, no to sa už netýka skladovania pneumatík. Tým treba na najbližší polrok nájsť vhodné miesto na odpočinok. V dielni alebo garáži to nebude ťažké, treba však myslieť na to, aby boli uskladnené profesionálne. Je jedno, či ste si gumy prezúvali sami, alebo vám to spravili v servise, po príchode domov je potrebné ich vyčistiť a prehliadnuť.

pneumatiky

Tak zistíte, či nenastal čas na kúpu nových zimných pneumatík alebo výmenu niektorej z nich. V miestnosti, kde gumy plánujete skladovať, by teplota vzduchu nemala presiahnuť 35 °C. Priestor by mal byť tmavý a suchý, pokiaľ je to možné, tak aj vetraný. Pneumatiky na diskoch skladujte naukladané na sebe. Ďalšou možnosťou je využívanie špeciálnych držiakov na pneumatiky. Dbajte o to, aby neprišli do kontaktu s ostrými predmetmi, chemickými látkami, aby neboli v blízkosti ohňa ani batérií či nabíjačiek.

pneu

Profesionálna starostlivosť v servise

Pokiaľ naozaj nemáte možnosť svoje pneumatiky skladovať u seba doma, resp. u niekoho, kto vlastní garáž a pod., ďalšou možnosťou je poprosiť o odborné skladovanie gúm niektorý zo servisov. Takto môžete skladovať pneumatiky bezpečne počas celého roka. Po výmene zimných pneumatík za letné sa skúste vo vašom servise informovať o tejto možnosti. Ak ste spokojní s jeho službami, zaiste to tak bude aj v tomto prípade, a keď sa v servise objavíte na jeseň, vaše pneumatiky budú odborne ošetrené a pripravené na ďalšie používanie. Ceny sa pohybujú rôzne. Uskladnenie štyroch pneumatík na sezónu vás teda môže vyjsť 20 eur na sezónu, ale aj viac.