Ak sa dnes pozrieme na sociálnu sieť, na ktorej zároveň zdielame videá, nájdeme tu mnoho nových fenoménov, ktoré sú momentálne „in.“ Patrí medzi ne i hlúpa zábava bez logiky, ktorá je navyše považovaná za kriminálnu. V podstate neviem, čo si o tom myslieť.

strašidelný klaun

Ide o novodobý trend, kedy sa. poväčšinou mladí ľudia obliekajú ako hrôzu naháňajúci klauni a v tomto prestrojení sa motajú po ulici, teda hlavne po odľahlých miestach, kde nehliadkuje polícia. Veľa krát sa takto potulujú v nočným hodinách a po tme. Ťažko povedať, aký je ich zámer. Celý zámer však poväčšinou spočíva v tom, že striehnu na situáciu, kedy pôjde okolo nejaký normálny pár alebo jednotlivec a títo klauni im zrazu prídu do cesty. Musím pripomenúť, že sa nejedná o kostým veselých klaunov, skôr o tých druhých, ktorí určitým spôsobom vyvolávajú strach. No predstavte si, že kráčate sám/a alebo s priateľom/kou po odľahlom mieste, niekde po prírode a v nočných hodinách ide oproti vám takýto klaun a agresívne na vás zazerá. Vôbec neviete, čo si myslieť. Ide o psychopata alebo len tínedžera, čo chce byť zaujímavý? Ublíži mi? Má pri sebe nôž? Alebo ide len o hlúpy žart?
monster klaun

Títo mladíci, ktorých je čoraz viac dávajú svoje príspevky na sociálne siete. Niekedy to však dopadne fiaskom, kedy natrafia na odvážnejší typ a ten začne naháňať  klauna. Takéto prípady sa stávajú často, pretože už vieme, že sa jedná poväčšinou o tínedžerov, teda dospelý človek sa ho nemá prečo báť. No ak ste citlivejšia povaha, tento zážitok vo vás zanechá nepríjemný pocit. A otázne je, ako som u spomenul, či sa jedná o chlapca, ktorý len napodobňuje túto módu, alebo ide o narušenú a ozbrojenú osobu. Vo veľa prípadoch sa našťastie jedná o ten prvý prípad, no nemôžeme si byť istý, či sa nebude jednať práve o ten druhý.
děsivý klaun

        Ak nie ste obyvateľom USA, tak sa týchto klaunov obávate hádam nemusíte. Táto móda má popularitu zatiaľ iba v Amerika. Pokiaľ ju chcete napodobovať tak vám ešte pripomeniem jednu vec a tou je, že týchto klaunov už polícia pravidelne odchytáva a títo mladíci si robia zbytočné problémy a vlastne kvôli čomu?