Tak, ako sa mení všetko okolo nás, tak sa menia aj nákupné a spotrebiteľské trendy. Aj keď existujú snahy, ktorých hlavným cieľom je nahradiť kryštálový cukor za jeho zdravšie verzie, nie je to až také jednoduché. Či uz z výživového hľadiska alebo z hľadiska jeho zastúpenia v domácnosti. Kryštálový cukor je bežnou súčasťou našej kuchyne. Používame ho nielen ako sladidlo, ale pomôže nám pri viacerých problémoch v domácnosti. Dokážeme si z neho vyrobiť peeling alebo odstrániť pomocou neho škrvny, ktoré by nám sa nám odstrániť nepodarilo ani s rôznymi chemikáliami. Kryštálový cukor je teda súčasťou našej kuchyne skutočne oprávnene.

cukr

Zaujímavosti o kryštálovom cukre

Kryštálový cukor je vzácna surovina. Skrýva však v sebe viaceré tajomstvá. Vedeli ste napríklad to, že cukor sa ešte v 17. storočí považoval za korenie? Avšak už v tomto období sa vedelo o jeho dôležitosti. Aj keď je veľmi náročné odhadnúť obdobie, kedy sa po prvý krát začal kryštálový cukor používať, o jeho účinkoch vedeli už dávne civilizácie. Existuje viacero náhrad, pomocou ktorých dokážeme cukor nahradiť. Jedná sa napríklad o trstinový cukor, stéviu, med či ovocie. Vedeli ste však o tom, že v minulosti a dokonca ešte aj v súčasnosti niektorí používajú za náhradu cukru miazgu zo stromov? Avšak ani spomenutí „zástupcovia cukru“ ho nedokážu dotlačiť do úzadia a ešte stále sa oproti ostatným alternatívam používa najviac. Mnoho ľudí sa snaží klasický biely cukor nahrádzať trstinovým cukrom a to z jediného dôvodu – existujú chýry, že trstinový cukor je oproti bielemu cukru menej kalorickejší. Vo výživovej hodnote je však rozdiel len minimálny. Môže sa stať, že si zadovážite trstinový cukor v domnení, že spravíte pre svoje zdravie prospešnú vec. Avšak v skutočnosti možno kúpite len klasický biely cukor.

druhy cukrů

Ako sa kryštálový cukor využíva v domácnosti?

Ak máte doma kryštálový cukor, nemusíte míňať peniaze na drahé dezinfekčné prostriedky. Platí to najmä vtedy, ak máte malé deti či zvieratko. Cukor dokáže efektívne odstrániť škvrny z oblečenia, sedačiek či dokonca kobercov. Kryštálový cukor tiež dokáže podať pomocnú ruku aj vtedy, ak práve nemáte doma peeling na tvár. Vďaka jeho väčším kryštálikom vás efektívne zbaví suchej pokožky na tvári. Na stránke www.korunnycukor.sk nájdete viacero zaujímavých informácií nielen o cukre, ale aj o jeho ďalšom využití.