Ak hľadáte praktický nástroj na pravidelné zálohovanie dát z Vášho počítača, určite Vám pomôže program Macrium Reflect, ktorý vo svojej bezplatnej free verzii vytvára kompletné obrazy obsahu Vášho počítača.
 
–        Záložné obrazy počítača obsahujú inštaláciu Windows a ostatných programov, všetky dáta, užívateľské nastavenia a ovládače nainštalovaného hardwaru. V prípade havárie disku, je možné z takejto zálohy behom malej chvíľky obnoviť počítač do pôvodného stavu a to bez väčšej námahy možno vykonať kompletnú a celkovú reinštaláciu, vrátane celej softwarovej výbavy.
práce napc
Pri zálohovaní len stačí zvoliť si príslušný diskový oddiel a umiestnenie záložných dát, ktorým môže byť externý alebo sieťový disk alebo DVD. Macrium Reflect pritom automaticky zaistí kompresii dát aj rozdelenie vlastnej zálohy na niekoľko častí o zvolenej veľkosti.
 
–        Macrium Reflect primárne vytvára záložné obsahy dát očistené od nepotrebných systémových súborov, ktoré si počítač počas prevádzky sám vytvára a vďaka tomu šetria drahocenné miesto na záložnom zariadení. Možno sa však rozhodnúť aj pre vytvorenie úplne identickej kópie obsahu pevného disku, čo sa hodí typicky v prípade výmeny starého disku za nový, alebo pri inštalácii viac počítačov s rovnakou hardwarovou výbavou.
 
–        Priestor i čas pri vlastnom zálohovaní šetrí okrem iného funkcie rozdielneho zálohovania, kedy sa k pôvodnému kompletnému obsahu dát následne zálohujú iba vykonané zmeny. Zálohovanie dát môže Macrium Reflect samozrejme vykonávať aj úplne automaticky a pravidelne, vo vopred nastavených intervaloch.
 
Odporúčanie:   Ihneď po inštalácii a prvom spustení programu Macrium Reflect, by ste si mali ihneď vytvoriť záchranný disk, z ktorého spustíte havarovaný počítač a s pomocou jeho nástrojov v prípade potreby obnovíte všetky dáta z tejto zálohy.
 internetové stránky
Ponuka:           Macrium Reflect je ponúkaný v 32 aj 64 bitovej verzii a mimo to aj v niekoľkých edíciách. Napríklad platená edícia Home pridáva funkciu pre zálohovanie jednotlivých súborov a zložiek alebo ochranu záložných dát pomocou špeciálneho šifrovania. Jediná snáď menšia nevýhoda, program je dostupný len v anglickom alebo nemeckom jazyku.