Všetky túžime po kráse a mladistvom vzhľade, no nie vždy robíme preto to najlepšie. Častokrát sa nedokážeme vyhnúť zlozvykom, ktoré našu snahu zmaria bez toho, aby sme si to uvedomovali. Bohužiaľ, za mnohé vrásky si môžeme samy, všetky prehrešky si však vyberú svoju daň  aj v podobe nedokonalej pleti či zaobľujúcich sa bokov. Pripomeňme si štyri z tých najväčších, ktorých sa dopúšťame asi najčastejšie.

alkohol.jpg

  1. Diéty

Možno si to nechceme pripustiť, ale časté držanie diét našej telesnej schránke vôbec neprospieva. Telo je práve počas diétovania vystavené veľkému stresu, celý proces chudnutia veľmi zle vplýva na elasticitu pokožky, do značnej miery ju vysušuje, čím vytvára priestor pre tvorbu vrások. Ešte horšou kombináciou je, ak si v tom čase dáte pohár vína či kávu, telo zadržiava vodu a fungovanie lymfy je oslabené. To sa odrazi aj na nie najlepšom stave vašej pokožky.

  1. Veľa pestrej kozmetiky

Ľahnúť si večer do postele neodlíčená je jedna z chýb, ktorú robí väčšina z nás. Ani opaľovanie bez ochranného faktora nezostane nepotrestané, pokožka si všetko pamätá a nič nám neodpustí. To sú fakty, ktoré veľmi dobre poznáme. Ale viete, že aj prehnaná starostlivosť môže narobiť šarapatu? Používanie viacero druhov kozmetických prípravkov, dokonca iných značiek, je poriadna hlúposť. Všetko treba robiť s mierou. Odlišné produkty nemusia spolu dobre reagovať a pokožka sčervenie či sa vysype vyrážkami, čo tiež urýchľuje tvorbu vrások.

  1. Spánkový deficit

Málo a hlavne nekvalitný spánok sa na nás neprejaví okamžite, pretože organizmus to dokáže spracovať, lenže telo nezabúda a raz nám to spočíta. Pravidelnú dávku spánku jednoducho potrebujeme, pretože práve v noci sa v tele tvorí hormón melatonín, ktorého úlohou je redukcia nadbytočneho tuku.

stres.jpg

  1. Permanentný stres

Pri strese produkujeme nadbytočné množstvo kortizolu a noradrenalinu. Krv sa pod tlakom odvádza z orgánov a nadmerne zásobuje svaly. Vyvarovať sa stresu nie je vždy ľahké, no treba ho vedieť eliminovať na čo najnižšiu možnú mieru a vyvážiť oddychom a relaxáciou, pretože či chceme alebo nie, na proces starnutia má život v strese značný vplyv.
Určite vám nemusíme pripomínať, čo nám na kráse najviac pridá a čo uberie: je to šťastie a spokojnosť, no tieto štyri základné atribúty zdravého tela a mladého ducha majte vždy na pamäti.