S osvetlením sa posledné roky spájajú požiadavky, ktoré odkazujú predovšetkým na úsporu elektrickej energie a ekologické vlastnosti. Prakticky tak, ako aj v prípade mnohých iných súčasných elektrospotrebičov. No vieme, že vo veľkej miere sme odkázaní na, respektíve využívame práve svetelné produkty.
Tento dôvod ako aj ekologický faktor sa podpísali pod široké zastúpenie LED svetiel na dnešnom trhu. V neposlednom rade budú nižšie aj vaše mesačné náklady hoci je pravda, že najmä zo začiatku išlo v prípade „LEDiek“ o drahšiu záležitosť. Aj napriek tomu, že ich vlastnosti sa nemenia a prakticky napredujú vpred, ich cena je stále prístupnejšia, o čom svedčí akčná ponuka LED osvetlenia LED produkt.LED lampa, LED osvetlenie.jpg

  • V porovnaní s klasickými žiarovkami, osvetlenie využívajúce diódu led (light emitting diode) spotrebuje skutočne len zlomok elektrickej energie, vydrží svietiť cca 50 000 hodín, po zapnutí sa okamžite rozžiari a jeho chod je nerušený, tiež veľmi tichý.
  • Prakticky z viacerých aspektov ide o viditeľne modernejšiu ako aj praktickejšiu alternatívu, ktorá však dnes už nie je náhradou, ale jedným z prioritných zástupcov na trhu s osvetlením.

Farebné led svetlá.jpg
Úspora prichádza predovšetkým v zmysle využívania ako hlavného zdroja žiarenia diódy, ktorých rozžiarenie ako aj samotná prevádzka spotrebuje minimum. Dióda led je vlastne základom opisovaných produktov a moderná, i keď už dlhé roky známa metóda úspornejšieho žiarenia.
V tomto smere efektívnou stránkou je ale tiež životnosť týchto diód, ktoré sa v minulosti (ale aj dnes) využívali ako zdroj žiarenia všade tam, kde sa vyžadovalo trvalé podsvietenie či žiarenie. V súčasnosti sa nachádzajú napríklad aj v moderných LCD televízoroch či displejoch. Veľmi známe sa ale stáva hlavne ich využitia vo forme spoľahlivého a funkčného osvetlenia, ktoré ponúka typickú bielu farbu, ale takisto výber na základe tkzv teploty farby (studená biela, teplá biela, neutrálna biela).