Posuvné dvere sú v každom byte alebo v dome veľmi výhodné, zaujímavé a hlavne šetrí miesto. Základom ich funkčnosti je stavebné puzdro, do ktorého dvere zachádzajú. Puzdro je nutné osadzovať už pri hrubej stavbe, alebo v priebehu rekonštrukcie.
 skica interiéru
Výhodné umiestnenie          Dvere posuvné do puzdra sú najdokonalejším riešením v prípade úspory miesta. Dvere sa najmä hodia do malých úzkych chodieb alebo predsiení. V týchto stiesnených priestoroch sa stretáva aj niekoľko dverí naraz a často dochádza k tomu, že do seba narážajú. Podobne nepraktické sa javia otočné, klasické dvere do šatní. Ak tomu tak je, je veľmi prospešné všetko zrekonštruovať a nahradiť dvere otočné, dverami posuvnými.
 
Nielen účelnosť ale aj vzhľad          Posuvné dvere do puzdra nie sú len veľmi praktické, ale pôsobia aj veľmi moderne a preto je ich možné použiť všade, aj tam, kde nevzniká problém s miestom. Hlavne potom dvojkrídlové posuvné dvere do puzdra dodávajú väčším priestorom elegantný a zaujímavý vzhľad. Navyše väčšinu času nechávame dvere otvorené, tak prečo by nám mali zaberať zbytočne miesto a prekážať nám.
 
Doplnky a ovládanie           Pri výbere posuvných dverí je možné vyberať aj podľa zámku, aký nám najlepšie vyhovuje. A to medzi dózickým, vložkovým alebo wc zámkom, či iba úchytom bez možnosti zamknutia. Ďalšou voľbou je tichý doraz, ktorý zaistí plynulé a tiché dovretie posuvných dverí. V prípade dvojkrídlových posuvných dverí sa odporúča synchrónne ovládanie, pomocou ktorého je možné ovládať obe krídla súčasne.
 vizualizace interiéru
Dve možnosti na záver        Efektívne využitie posuvných dverí do puzdra je možné využiť aj v prípade, že dĺžka steny nestačí na ukrytie dvojitých dverí. Potom totiž existuje riešenie pomocou dvojitého puzdra, do ktorého môžu zachádzať dvoje dvere susedných miestností.
 

Využiť sa dá tiež paralelné puzdro pre dvojkrídlové dvere, do ktorého sa jednotlivé krídla dverí zasúvajú za seba.