Otvorte Pinterest. Môžete tak urobiť ťuknutím na aplikáciu alebo na stránke. Ak ešte nemáte vytvorený účet, pred pokračovaním budete musieť vytvoriť účet. Pri výzve sa budete musieť prihlásiť do služby zadaním e-mailovej adresy a hesla.
Prezrite si domovskú stránku Pinterest. Tu sa zobrazia všetky vaše obľúbené témy, ako aj sledované fóra a používatelia. Na domovskú stránku sa môžete kedykoľvek vrátiť kliknutím na logo sociálnej siete. Je to v pravom hornom rohu obrazovky pre používateľov systému Android (PC) a v ľavom hornom rohu pre iPhone. Používatelia systému Android nebudú vidieť tlačidlo Domovská stránka, keď budú nachádzať v inej ponuke (napr. Na stránke profilu), namiesto toho musíte kliknúť na tlačidlo Späť v ľavom hornom rohu obrazovky a vrátiť sa späť na domovskú stránku.

pinterest.jpg

Otvorte svoju stránku profilu. Urobíte tak kliknutím alebo ťuknutím na ikonu v tvare osoby, ktorá sa nachádza v pravom dolnom rohu obrazovky (iPhone) alebo na pravej hornej strane stránky (Android a PC). Môžete si zmeniť nastavenia kliknutím na ikonu ikonu „Nastavenia“ v hornej časti stránky.
Kontrolujte si svoje upozornenia. Ak tak chcete urobiť, klepnite alebo ťuknite na ikonu bublinkového tvaru, ktorá sa nachádza v pravej dolnej časti obrazovky (iPhone) alebo v pravej hornej časti stránky (Android a PC). Tu uvidíte správy upozorňujúce na nové príspevky od ľudí, ktorých sledujete, nových sledovateľov a aktivity vašich priateľov. Ak si chcete prečítať vaše konverzácie alebo napísať novú správu, poprípade niekomu odpísať, tak kliknite na záložku „Doručená pošta“ v hornej časti stránky Upozornenia.

ikona.png

Vyhľadávajte ľudí, témy alebo nápady. Použite na to panel vyhľadávania. Vyhľadávacia funkcia je prístupná klepnutím na ikonu lupy (iPhone a Android), alebo  na PC jednoducho kliknite na panel "Hľadať", ktorý je zobrazený v hornej časti stránky na pracovnej ploche. Počas písania by sa mali pod vyhľadávacím panelom zobraziť návrhy vyhľadávania súvisiace s písaním, ale ak chcete niečo nájsť doslovne, môžete napísať hľadaný výraz a iba stlačiť tlačidlo „Enter“.
Pinterest patrí medzi najobľúbenejšie stránky sociálnych sietí, takže neváhajte vyskúšať používanie tejto aplikácie, ktorej použitie je veľmi jednoduché na základe vyššie uvedených skutočností. Umožňuje ľuďom navzájom zdieľať rôzne obrázky a informácie. Je tu veľká šanca, že sa  na tejto stránke stretnete so svojimi priateľmi.