Každá mama má svoj dôvod, prečo chce popri materskej pracovať. Po dákom roku môžeme hovoriť o syndróme vyhorenia, kedy sa matky popri dieťati začnú cítiť zrazu inak. Cítia, že nič nestíhajú všetko je zrazu zle. Ak v rodine chýbajú peniaze nemôžeme sa čudovať, že sme nervózni. Žena sa jednoducho potrebuje zaradiť naspať do spoločnosti.

práce na mateřské

Na Slovensku ostávajú mamičky na materskej dovolenke tri roky. Je to neskutočne dlhý čas. Popri dieťati a domácnosti síce roky rýchlo ubehnú, ale ste naozaj šťastná? Ja osobne to tiež poznám. Občas sa stane, že túžim odísť, no ale viem, že by som ďaleko nezašla, lebo ma moje dieťa potrebuje a navždy bude. Našla som riešenie. Začala som cez víkendy pracovať a tak odídem na par hodín z domu, prídem na iní myšlienky a ešte aj prinesiem do rodinného rozpočtu peniaze.
Sociálne siete aj internet nám ponúka veľa možností, len sa treba odvážiť a prípadne sa opýtať v dákej skupine, čo robia podnikavé mamičky a ako si privyrábajú popri dieťati? Pracovité mamičky vôbec nezaháľajú a svoj voľný čas využívajú naplno a užitočne. Rozhodli sa využiť svoj talent a konečne robia, to čo ich baví. Niektoré začali dokonca aj podnikať a venujú sa svojmu hobby naplno aj po materskej.

podnikatelka

Ak práve rozmýšľate nad tým, ako by ste si mohli popri materskej nejaké to euro zarobiť, tu je zopár nápadov. Najznámejší a najjednoduchší spôsob je katalógový predaj. Lenže musíte myslieť na to, že by ste mali mať prisviedčací talent, veľa priateľov a predať toho naozaj dostatok, aby sa vám to aj oplatilo. Ak máte tvorivý talent, veľmi moderná je ručná práca a výrobky z nej. Môžete začať šiť, háčkovať či štrikovať. Samozrejme pracujte na zákazku a pýtajte si zálohu dopredu. Ceny výrobkov si vyrátajte s rozumom, ale nepredávajte ich pod cenu. Obľúbenou záľubou pre mimicky je aj pečenie. Ak milujete sladké, máte tu veľa možností. Začnite muffinami a vyskúšajte aj makronky. Medzi mamičkami si isto nájdete zákazníčky a ak sa rozhodnete piecť na objednávku napríklad chlieb alebo iné pečivo z kvásku – budú vás všetky matky milovať.