Každého teší, keď mu práca ide “ako od ruky”. Keď sú ruky zdravé a v poriadku, práca skutočne odsýpa. Ochrana rúk je veľmi dôležitá, a to nielen pri výkone rizikových povolaní. Pracovné rukavice chránia vaše ruky a v mnohých smeroch vám aj uľahčia prácu. Ak vykonávate rizikové povolanie, s nosením ochranných rukavíc sa vyhnete viacerým nepríjemnostiam. Nezabúdajte teda na ne a zaobstarajte si také, ktoré sú nielen praktické, ale hlavne kvalitné.

pracovní rukavice

Pracovné rukavice pre špeciálne profesie


Existuje mnoho povolaní. Niektoré dokonca vyžadujú povinné nosenie pracovných rukavíc. Existujú aj normy, ktoré nosenie rukavíc upravujú. Podľa účelu nosenia, stupňa ochrany a pracovnej náplne možno pracovné rukavice rozdeliť do nasledovných kategórií:

  • kožené rukavice:sú vyrobené z kože. Ich výhodou je, že ochraňujú proti extrémnemu teplu a ohňu. Rukavice z kože sú vhodné hlavne pre povolania, ktoré sú v neustálom styku s ohňom – zváračstvo a pomocné páličské práce. Okrem toho sa s koženými rukavicami stretávajú aj robotníci v stavebníctve.


  • kovové rukavice:sú vhodné pre tie povolania, pri ktorých je práca spojená s narábaním s ostrými predmetmi, pri ktorých môže veľmi jednoducho prísť ku porezaniu alebo prípadnému prerezaniu rukavíc. Sú vyrobené z oceľových krúžkov, ktoré poskytujú rukám maximálnu ochranu. Najčastejšie sa používajú v potravinárskom priemysle (práca s mäsom), kde je potrebné mať ruky chránené po celý čas.

rukavice

  • protichemické rukavice: sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré sú priamo určené na manipuláciu s nebezpečnými škodlivinami – neoprén, latex alebo PVC. Tieto materiály zabránia tomu, aby chemikálie štruktúru rukavice poškodili a došlo tak k preniknutiu škodliviny k vašej ruke. Rukavice z týchto materiálov sú vhodné tak na použitie pri výkone práce, ako aj pri bežných domácich prácach.


  • dielektrické rukavice: ich hlavná úloha spočíva v ochrane voči zasiahnutiu elektrickým prúdom. Chránia pred dotykovým napätím – nemusíte sa teda obávať, že vás pri výkone vašej práce zasiahne elektrický prúd. Základom týchto rukavíc je špeciálny materiál, a to vysokokvalitný latex.


Ostatné druhy pracovných rukavíc


Každá práca je svojou náplňou špecifická. Ak aj vy potrebujete rukavice, ktorá vás v každej situácii ochránia, navštívte stránkuhttps://www.dualbp.eu/. Nosiť iba pracovné oblečenie nestačí. Neoddeliteľnou súčasťou sú aj rukavice, ktoré vám a vašim rukám poskytnú pocit bezpečia. Nenechajte nič na náhodu a chráňte nielen svoje ruky, ale aj zdravie vďaka kvalitným pracovným rukaviciam aj vy!