Upchatý odtok ako aj upchatá kanalizácia je samozrejme stav, ktorý je nevítaný a chceli by sme sa mu za každú cenu vyhnúť, pretože tento stav dokáže výrazne narušiť naše každodenné zvyky- a to napríklad tie spojené s hygienou či používaním kuchynského drezu. Keď sa tento stav vyskytne, vždy sa to dá ešte zachrániť, a to najlepšie tým, ak v takomto prípade zavoláte odborné krtkovanie.

voda v umývadle

A vieme, že v danej situácii je vítaná akákoľvek pomoc v čo najkratšom časovom intervale. A to z dôvodu, aby sme sa mohli čo najskôr vrátiť do nášho bežného života a tiež z dôvodu, aby sme pritom nevytopili podlahu a tiež aby sme nemuseli cítiť zápach odpadových vôd. Našťastie, služby krtkovania sú v pohotovosti nosnstop a sú k dispozícii pravdepodobne aj vo vašom meste či okrese. V takom prípade je najlepšie ich kontaktovať a problém bude vyriešený rýchlo, profesionálne a bez poškodenia potrubia.

  • S krtkovaním, tlakovým čistením to prebehne rýchlo a takisto bez nečistôt.

Fakt, že je potrubie zapchaté so sebou prináša aj niekoľko varovných a pomerne nepríjemných signálov. Citeľný bude vychádzajúci zápach z usadenej odpadovej vody a bežnú činnosť bude narúšať spomalený odtok, resp. slabé splachovanie. A už toto sú príznaky, kedy sa oplatí skontaktovať profesionálne služby, minimálne z preventívnych dôvodov, aby sa stihlo zabrániť tomu najhoršiemu.- vyliatej odpadovej vode všade naokolo a stále viac intenzívnemu upchávaniu.

nohy, kanál

Ale odborné služby spojené s praktickým krtkovaním pri využití modernej technológie a potrebného inventára sa dajú využiť aj k iným účelom- k prečisteniu kanalizácie, ak sa v tejto napríklad nachádzajú korene či nejaké iné usadeniny. Aké konkrétne a kde je príčina, to dokáže odhaliť TV monitoring a záznam snímajúci stav vašej kanalizácie.

Na čistenie a odstránenie rôznych usadenín sa môže použiť elektromechanické alebo vysokotlakové čistenie.