Hovorí sa, že byť na vopred dohodnutom mieste na čas, a teda byť presný, je výsada kráľov. Hodinky nám neukazujú len presný čas, ale možu predstavovať aj šperk, ktorý nás môže skrášliť. Existuje už mnoho typov hodiniek. Hodiny, ktoré sú imidžové alebo také, ktoré majú určité funkcie, takzvané smarthodinky.  

Android Wear 2.0 sa po dlhom očakávaní dostáva do smart hodiniek. Prvé hodinky s touto platformou Wear 2.0 sú LG Watch Sport a Style. Tieto hodinky ponukajú pokrok o ktorom sa dočítate v nasledujúcich bodoch.

1. Prehľadejší dizajn pre úživateľov
Ide najmä o prehľadnejší dizajn prostredia Wear 2.0. Nachádzajú sa v ňom prvky mobilnej verzie Androidu. Prehľadnejšia je ponuka ako aj ovládanie celého systému.

2. Ciferník, ktorý má viacero infomrácií
Tento model Wear 2.0 sa sústreďuje na tri základe veci, ktoré imponujú uživateľom najviac. Ciferníky sa rozdeľujú medzi esteticky zaujímavé a funkčné. Model tieto prvky spája dohromady. Na akýkoľvek ciferník sa dá pridať widget ovládania na priamo Spotify, počasie Yahoo Weather. Prípadne je možné vytvárať akékoľvek widget pre prácu, domácnosť a iné.

3. Notofikácie v novom štýle
V novej notifikácii sa už nezobrazujú na celej obrazovke. Na správu od manželky, kamarátky je možné týmto spôsobom odpovedať ihneď. Písať správy je možné posúvaním písmena na iné písmeno a zároveň aj tipovaňím správneho slova, namiesto ťukania do malého displeja. Je možné text písať aj ručne tak, že systém posúva displej, čím sa dá napísať aj dlhšia veta. Wear 2.0 potom napísanú vetu pretransformuje na text.

4. Umelá inteligencia zabudovaná do hodiniek
Nová inteligentnejšia asistentka, ktorá reprezentovala len smartfón Google Pixel a Pixel XL, sa dostáva aj do tohto modelu. Pokroková inteligencia sa tak dostáva do popredia a je možné s ňou podebatovať kdekoľvek povedaním „Ok Google“. Hodiny následne odpovedajú na zadané otázky a vedia pripomenúť udalosti. Táto vychytávka je vzdialená od technológie z filmu Her, ale je určite šikovnejšia ako doterajší Google now.

Smart hodinky a ich najnovšie vychytávky
Ohodnoťte příspěvek