Poznáte ten pocit, keď si večer líhate do čerstvo opratých perín? Ich vôňa a mäkkosť nepochybne zaručí kvalitu vášho spánku počas celej noci. Za to, ako sa nám spí, môže množstvo faktorov. Patrí medzi ne konštrukcia postele, tvrdosť a odolnosť matracu či napríklad aj taký detail, akým sú posteľné obliečky. Tie sa totiž vyrábajú nielen v rôznych materiálových, ale aj farebných prevedeniach. Každý si môže vybrať to, v čom sa mu spí najlepšie. Niektoré materiály sú vhodné na chladnejšie mesiaca, niektoré zase dokážu príjemne schladiť v lete. Prečítajte si, ako vybrať to správne posteľné prádlo.
postel v ložnici

Aký materiál posteľných obliečok je ideálny?

Trh s posteľnou bielizňou je skutočne široký. Dajte však pozor na to, aby bol materiál kvalitný. Iba to zaručí, že vám posteľná bielizeň vydrží roky ako nová. Posteľné obliečky môžu byť vyrobené z bavlny, saténu, krepu či flanelu. Bavlna má široké využitie a posteľná bielizeň z nej vyrobená je príjemná na dotyk. Ak neradi žehlíte, potom jednoznačne siahnite po krepových obliečkach. V zime vás zase príjemne zahreje flanel. Okrem materiálu je rozhodujúca tiež hustota priadze. Príliš tenké obliečky by sa mohli časom poškodiť. Ak hľadáte skutočnú kvalitu, potom by ste sa mali porozhliadnuť po bielizni s hustotou od 120 do 140 gramov na m2. Čo sa týka ceny, snažte sa vždy nájsť kompromis medzi kvalitou a cenou. Tie najlacnejšie posteľné obliečky sa pohybujú približne od 15 Eur.

Zapínanie obliečok je dôležité

Pri výbere posteľnej bielizne si môžete dať záležať aj na takom detaile, akým je zapínanie. Určite ste sa už stretli s mnohými spôsobmi, no tým najčastejším je rozhodne zapísanie na gombíky. Pokiaľ však túžite po niečom modernejšom, vyskúšajte posteľné obliečky so zapínaním na zips. Zaujímavé, nemyslíte? V tomto prípade nemusíte zapínať gombík po gombíku, ale jednoducho iba zapnete zips. Žiadnou výnimkou v zapínaní obliečok nie je ani takzvané ukončenie záložkou. Tento spôsob zapínania je veľmi praktický najmä v prípade vankúšov, pretože vás počas spánku nič netlačí. barevné povlečení

Hľadáte ideálne posteľné obliečky pre seba či svoje deti? Tie najkvalitnejšie za najlepšie ceny nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.