Posledný mesiac sa môžeme každým dňom a z každej strany dopočuť o údajnom obrovskom fiasku, kedy Facebook umožnil zneužitie informácií z profilov svojich užívateľov, čiže niekoľko miliónov ľudí. Nečudujem sa, ak vás táto informácia pobúri, ale možno s touto sieťou zažívate aj iné problémy, ktoré môžu byť spojené s nadmernou závislosťou, nepokojom o tom, čo si o vás myslia druhí, alebo tam možno chtiac – nechtiac stretávate osoby, ktorým by ste sa chceli vyhnúť a zisťujete, že závislosť od facebooku vám pomaly ale isto ničí nervy či vás oberá o čas. Ak podobný pocit nemáte, je to v poriadku, ak podobné pocity zažívate, alebo vás desí nedávne fiasko a chcete sa z tohto kolotoča slobodným spôsobom dostať von, v tomto článku si vysvetlíme možnosti, ktoré súvisia so zrušením účtu na facebooku.

fcb

Aby bolo jasné, zrušenie účtu neobhajujem a ani nenútim, facebook je súčasťou dnešného sociálneho života, ale rovnakou mierou chápem, pokiaľ účet zrušiť chcete a jeho aktuálna dostupnosť vám pripadá skôr otravná či nesúkromná. Takisto som si vedomý, že zrušenie účtu zrejme nie je takou slobodnou a jednoduchou voľbou, ako by sa mohlo zdať. Som za slobodné rozhodnutia ľudí, preto vám v tomto článku opíšem návod, ako v prípade záujmu pri zrušení účtu postupovať.

data

1.       Síce existuje možnosť deaktivovať, no jej účel je neaktívnosť účtu, ktorého údaje si ale facebook nadalej pamätá a k opätovnej aktivácií stačí, ak sa prihlásite. Je to dosť slabá funkcia pravého významu deaktivácia. V podstate je to podobné, akoby ste sa len odhlásili. No pokiaľ vám stačí aspoň táto možnosť deaktivácie účtu, dostanete sa k nej ľahko cez nastavenia a následne cez všeobecné nastavenia účtu.

sociální siť

2.       Ak chcete svoj účet odstrániť natrvalo a efektívne, musíte podniknúť krok cez centrum pomoci. V pravom rohu hore vidíme ikonku otáznika, cez ktorú sa tam dostaneme. Následne nájdeme lištu Spravovanie môjho účtu a klikneme na v poradí poslednú možnosť Deactivating or Deleting Your Account. Ďalej nájdite možnosť How do I permanently delete my account a kliknite na vetu končiacu let us know. Konečne sa dostávate k voľbe, v ktorej môžete svoj účet odstrániť. Po týchto krokoch však definitívne vymazanie účtu trvá ešte 14 dní v prípade, ak by ste si to rozmysleli.