Na výrobu lapača snov budeme potrebovať:Základ na výrobu čelenky, stuhy rôznych farieb ktoré navzájom ladia, nite rovnakých farieb ako stuhy, kúsky minerálov pretvorené na gorálky alebo priamo gorálky, krúžky na záclony, rôznofarebné pierka aby však taktiež ladili a sekundové lepidlo.
 lapač snů
Postup:

  • Prv si určíme, aký veľký vlastne tento lapač snov chceme mať a aké farby naň chceme použiť. V tomto článku nájdete návod, ako si vytvoriť dvojradový, väčší lapač snov.
  • Vezmeme si 1 ks základu na výrobu čelenky, 3 ks krúžkov na záclony a stuhu. Všetky tieto útvary obalíme stuhou tak, aby sme pokryli úplne celé obvody kruhov. Koniec stuhy prilepíme sekundovým lepidlom. Ten istý postup opakujeme aj so základom na výrobu čelenky akurát s tým rozdielom, že sa pokúsime z čelenky vytvarovať kruh tak, aby bol pokrytý stuhou a za žiadnych okolností sa nerozpadol.
  • V tomto kroku si vezmeme niť farby stuhy, na ktorú navlečieme tenkú ihlu. Ihla sa musí dať prevliecť aj cez gorálky. Spravíme si niekoľko uzlíkov na kruhu na mieste, kde sme stuhu zalepili aby sme týmto spôsobom zároveň zakryli spoj aj aby bola zabezpečená proti posunutiu. Začneme robiť očká okolo obvodu kruhu smerom dovnútra.
  • Keď pokryjeme tento prvý kruh, rovnako vytvárame uzly aj na tejto niti len s tým rozdielom, že uzol budeme vytvárať v strede predchádzajúcej nite. Podľa vlastnej fantázie môžeme občas na niť dať gorálku a spraviť ďalší uzol tak, aby nám gorálka pekne zapadala do tejto siete.
  • Keď už sme v strede siete a treba ju ukončiť, uzol spravte na protiľahlú stranu pavučiny a spravte uzol, prípadne ho trochu prilepte aby sa nehýbal. Uistite sa, že sieť je dobre upevnená a zvyšok nite odstrihnite.
  • Na tento krúžok následne pripevníme pierka. Môžme ich dať hneď ku kruhu alebo nechať visieť na dlhšej stužke. Pripevníme ich niekoľkými uzlami ku krúžku aj pri pierku. Pokiaľ chceme, môžeme na stužku pripevniť niekoľko goráliek aby to vyzeralo krajšie. Zvyšky nite odstrihneme.

lapač snů a sluníčko

  • Celý tento postup zopakujeme aj na menších kruhoch. Spravíme sieť a pripevníme pierka, najlepšie o trochu menšie. Následne všetky tieto kruhy uviažeme a pripevníme na dlhšej stuhe k hlavnému veľkému kruhu. Na vrch hlavného kruhu pripevníme slučku na zavesenie a lapač je hotový.